jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۶۷۷۳۱   ۱۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنا داریم در دولت تدبیر و امید نسل سوم و چهارم اینترنت را در شهرهای مختلف کشور راه اندازی کنیم.

نسل سوم و چهارم اینترنت راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا، محمود واعظی شامگاه پنجشنبه در نشست مشترک شورای اداری و ستاد مثلث توسعه شهرستان رفسنجان افزود: نسل سوم در فروردین ماه سال 94 به رفسنجان خواهد آمد.

وی بیان کرد: در رابطه با پهنای باند رفسنجان دو گیگابیت می توانیم به متقاضیان ارایه دهیم و در حال حاضر صد مگابیت بر ثانیه ارایه می شود.

وی گفت: شرکت های مخابرات تا جایی که مردم و ادارات نیاز داشته باشند هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند.

58 هزار کیلومتر فیبرنوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: 58 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور داریم که پروژه دیگری با 12 هزار کیلومتر فیبرنوری نیز در مناقصه است که بخشی از آن متعلق به رفسنجان است و برای افتتاح در فروردین نیاز به نقدینگی دارد.

وی اظهار کرد: کارخانه شهید قندی یزد هزینه زیادی برای واردات تار فیبرنوری به خارج پرداخت کرده و پیشنهاد می کنیم مجموعه ای شامل مصرف کننده، پژوهشگران دانشگاه ها و وزارت ارتباطات با همکاری هم این تار فیبرنوری را در داخل ایران تولید کنند تا ارزان تر تمام شود و به خودکفایی برسیم.

آمادگی برای راه اندازی دولت الکترونیک

واعظی گفت: دولت الکترونیک برای کرمان و رفسنجان نیاز ضروری است و هر آنچه مردم با داده ها و اطلاعاتشان کار دارند به طور شفاف آماده شود تا مردم به سرعت از آن استفاده کنند، این آمادگی را داریم که این کار در کرمان و رفسنجان انجام شود.

وی افزود: اگر با سبک سنتی تمامی ساختمان ها را با فیبر به هم وصل کنیم هزینه بر همراه با صرف وقت زیاد است که یک صدم فیبر در این روش استفاده می شود، لذا از همین امکانات موجود با طراحی جدید کار مورد نظر انجام خواهد شد.

وی در مورد روستاها نیز گفت: اگر روستاهایی با خانوارهای قابل توجه وجود داشته باشد خطوط تلفن همراه در آنها راه اندازی خواهد شد و سیاست دولت بر این است که به مناطق مرزی و روستاها توجه ویژه شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در این حوزه 325 میلیارد تومان به روستاها اختصاص داده ایم چرا که اینترنت و تلفن جزو زندگی مردم است و باید با استفاده از سیستم خدمات الکترونیک به کار خود سرعت بخشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر