نام‌نویسی کاروان‌های مرحله دوم عمره از فردا آغاز می‌شود

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نام‌نویسی در کاروان‌های مرحله دوم عمره مفرده ۹۴-۹۳ از فردا (پنجشنبه) در ۹ استان کشور آغاز می‌شود.
کد خبر: ۷۶۷۱۷۸
نام‌نویسی کاروان‌های مرحله دوم عمره از فردا آغاز می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، این سازمان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره 94-93 مربوط به پروازهای حدفاصل 21 اسفند 193 تا 26 خرداد 94 از فردا (پنج شنبه) به‌ترتیب در هریک از استان های کشور انجام می‌شود.

جزئیات نحوه ثبت نام در گروه ها و مشمولین این ثبت نام بدین شرح است:

الف) مشمولین ثبت‌نام:

آن‌دسته از افراد و دارندگان کارت ثبت‌نامی ملی و ملت که در سامانه fakher.haj.ir اقدام به درج اطلاعات کرده و اینک وضعیت اعزام سرگروه و همراهان آنان (طبق اولویت اعلامی ذیل) با رنگ سفید مشخص شده باشد، به‌شرح جدول زمان‌بندی ذیل (درقالب اولویت‌های اصلی و ذخیره تعیین شده) امکان رزرو و انتخاب پرواز را خواهند داشت.

اولویت‌های فوق چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام نکرده یا در مهلت 72ساعت بعداز رزرو برای ثبت‌نام قطعی به دفاتر زیارتی مراجعه نکنند رزرو آنان باطل و ظرفیت خالی گروه‌ها برابر جدول زمان‌بندی ذیل از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌شود.

- استان‌‌های مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد، قزوین، گلستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و حج و زیارت کاشان؛ اولویت 1 تا 350 از ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 16 بهمن 1393 به سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir مراجعه کنند.

- استان‌‌های تهران، البرز؛ اولویت 1 تا 350 از ساعت 9 صبح روز جمعه 17 بهمن 1393 به سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir مراجعه کنند.

- استان‌‌های اردبیل، ایلام، بوشهر، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان؛ اولویت 1 تا 350 از ساعت 9 صبح روز شنبه 18 بهمن 1393 به سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir مراجعه کنند.

- استان‌‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان؛ اولویت 1 تا 350 از ساعت 9 صبح روز یکشنبه 19 بهمن 1393 به سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir مراجعه کنند.

- استان‌‌های خراسان رضوی، مازندران، قم اولویت 1 تا 350 از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 20 بهمن 1393 به سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir مراجعه کنند.

درصورت عدم رزرو و ثبت نام، ظرفیت گروه‌ها دراین مرحله از اولویت‌های بعدی تکمیل می‌شود. همچنین اولویت ذخیره تا 400 از 9 صبح روز 25 بهمن 1393 می‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه فاخر به نشانی fakher.haj.ir مراجعه کنند و دعوت از این اولویت‌ها صرفاً در این مرحله و فقط به منظور مراجعه به سامانه فاخر و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت نام در صورت تمایل است و درصورت تکمیل گروه‌ها ثبت‌نام متوقف و تعهدی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

درصورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 401 به بعد نیز به‌همین روش در سامانه فاخر ازسوی دفاتر حج و زیارت برای اطلاع از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام فعال می‌شود.

توجه: تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید ازسوی سفارت کشور عربستان سعودی و تأیید جداول پروازی می‌باشد.

ب) تاریخ درج اطلاعیه‌ها:

متقاضیان می‌توانند به منظور اطلاع از فهرست دفاتر زیارتی، تاریخ پرواز و گروه‌های قیمتی حدوداً سه روز قبل از ثبت‌نام عمومی در هر استان (از 13 بهمن 1393 تا 17 بهمن 1393) به پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت حج و زیارت استان محل سکونت خویش مراجعه کنند؛ ضمناً تاقبل از شروع ثبت‌نام، هیچ یک از این دفاتر مجاز به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آنان به‌هیچ وجه و تحت عناوین ذخیره و لیست انتظارنبوده و ثبت‌نام اولیه فقط در روز و ساعت اعلام‌شده صرفاً ازطریق سامانه مربوطه انجام خواهد شد.

ج) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

در سال جاری بستر لازم برای تقاضای تشرف به عمره با مراجعه مستقیم به سامانه fakher.haj.ir فراهم می‌باشد. قطعاً تأکید می‌شود تا قبل از شروع ثبت‌نام قطعی در کاروان‌ها قبلاً به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و اخذ کلمه کاربری و رمز ورود به سامانه اقدام و سپس با انتخاب و تأیید کاروان مورد نظر با دریافت برگه رزرو جا برای نهایی‌کردن ثبت‌نام اولیه خود حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه ‌کنند.

هرگونه رزرو و ثبت‌نام اولیه برای اعضای گروه از سوی سرگروه با استفاده از کد ملی و کلمه عبور سرگروه امکان پذیر خواهد بود. از این رو لازم است سرگروه‌ها با مراجعه به سامانه فاخر وضعیت گروه را به مرحله ثبت‌نام در کاروان‌ها رسانده باشند.

قطعی‌کردن ثبت‌نام منوط به مراجعه به کارگزار مقصد در مهلت تعیین‌شده به همراه مدارک مورد نیاز (قید شده در برگه رزرو جا) خواهد بود. ازاین‌رو چنانچه قبلاً افراد اقدام به درج اطلاعات خود و همراهان نکرده باشند ابتدا باید مراحل اولیه را درسامانه مذکور طی نموده و سپس اقدام به انتخاب تاریخ پرواز و رزرو جا درگروه پروازی مورد نظر کنند.

هزینه‌های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه‌های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می‌باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین شده است و باید برابر قیمت‌های مصوب دفتر حج و زیارت، این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد.

کلیه دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور آمادگی دارند تا درصورت تمایل و مراجعه متقاضیان، از طریق سامانه مذکور قبلاً با درج اطلاعات (تشکیل گروه و دریافت کلمه کاربری و رمز عبور برای متقاضیان) و رزرو جا و ثبت نام اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام کنند. لیکن مجدداً تأکید می‌شود این مراحل را مطلقاً به روز ثبت نام قطعی موکول نکنند.

به منظور جلوگیری از هرگونه اختلال در انجام رزرواسیون، تغییر استان محل اعزام در سامانه فاخر در پنج روز اشاره شده برای ثبت‌نام، میسر نخواهد بود.

جهت تسهیل در صدور روادید و جلوگیری از تأخیر و مشکل احتمالی تأکید می‌شود کلیه افرادی‌که پروازهای انتخابی آنان از 21 اسفند 1393 تا 20 فروردین 1394 می‌باشد، لازم است گذرنامه (دارای اعتبار هفت ماه از تاریخ پرواز) خویش را هنگام مراجعه به دفتر زیارتی جهت قطعی‌کردن ثبت‌نام ارائه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها