jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۶۴۹۳۸   ۰۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

پس از دستگیری 10 عضو باند بزرگ سارقان مغازه های تهران با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب جرایم خشن و احتمال ارتکاب جرایم سازمان یافتهٔ خشونت آمیز از سوی آن‌ها و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی این گروه از مجرمین سابقه دار، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر اعضای این گروه از متهمین از سوی مقام قضایی صادر شده است.

اعضای باند سارقان مغازه های تهران دستگیر شدند + عکس

در پی وقوع سرقت‌های مشابه از مغازه‌های سطح شهر تهران که طی آن سارقان به صورت شبانه، با تخریب درب‌های ورودی اقدام به سرقت اقلام و اموال داخل مغازه‌ها از جمله گوشت، باطری و لاستیک خودرو، برنج، خشکبار و.... می‌کردند، پرونده‌ای ویژه در این خصوص تشکیل و در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرا گرفت.

شکار تعدادی از صحنه‌های سرقت

با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت‌های مغازه، کاراگاهان به محل وقوع سرقت‌ها مراجعه و در بررسی‌های میدانی موفق به شناسایی تعدادی از شعبات بانکی و مغازه‌هایی شدند که تصاویر ورود و خروج سارقان را ثبت کرده بودند.

بررسی تصاویر بدست آمده تعدادی از دوربین‌های مداربسته نشان داد که سارقان در تاریکی شب و با چندین دستگاه خودرو سواری به محل سرقت‌ها مراجعه و پس از ورود به داخل مغازه‌ها و انجام سرقت، بلافاصله اموال مسروقه را در داخل خودروهای خود قرار داده و از محل متواری شده‌اند.

پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با بهره گیری از تصاویر دوربین‌های مداربسته و انجام اقدامات تخصصی بر روی این تصاویر، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت‌های به عنف محموله (راهزنی) شدند.

با شناسایی تصویر این متهم و انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وی با تعداد دیگری از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت‌های به عنف بویژه به شیوه راهزنی در جاده‌های بین شهری بویژه در مبادی ورودی به شهر تهران و همچنین سرقت‌های به عنف مغازه همکاری دارد لذا با توجه به حساسیت بدست آمده در خصوص این پرونده، ضمن انجام هماهنگی‌های قضایی با شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم ویژه مبارزه با سرقت به عنف قرار گرفت.

شناسایی 10 عضو گروه سارقان

با توجه به اقدامات پلیسی اداره پنجم پلیس آگاهی در خصوص کنترل نامحسوس بر روی سارقین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم خشن زورگیری و همچنین سلسلسه اقدامات شبانه روزی در خصوص این پرونده، 10 عضو این گروه سارقین سابقه دار شناسایی و دستگیری آن‌ها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه تمامی اعضای گروه سارقان در شهرستان‌های کرج، صالح آباد، رباط کریم، شهریار و اسلامشهر، دستگیری همزمان تمامی متهمین در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و متهمین در چندین عملیات همزمان، در داخل مخفیگاه‌هایشان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

انکار رابطه خویشاوندی از سوی متهمین

با دستگیری متهمین و در شرایطی که شواهد و دلایل بدست آمده همگی نشان از ارتکاب سرقت‌های متعدد توسط این گروه از سارقان را داشت، متهمین که سوابق متعدد دستگیری در سوابق خود دارند از‌‌ همان ابتدا به انکار جرایم خود پرداختند؛ انکار واقعیت تا آنجا ادامه داشت که تعدادی از مجرمین که دارای رابطه نزدیک خویشاوندی با یکدیگر بوده و حتی بواسطه نوع رابطه خویشاوندی همگی دارای فامیلی مشترک هستند، در تحقیقات بعمل آمده از سوی کارآگاهان به صورت کاملا سراسیمه این رابطه را فراموش و منکر هرگونه شناخت از یکدیگر و خانواده‌های همدیگر شده بودند.

شیوه و شگرد سرقت‌ها

با وجود انکار هرگونه سرقت از سوی متهمین و با انجام تحقیقات پلیسی، سرانجام تعدادی از متهمین لب به اعتراف گشوده و به ده‌ها فقره سرقت مغازه به شیوه تخریب اعتراف کردند.

در ادامه و با توجه به تجمیع پرونده‌های سرقت مشابه و همچنین تصاویر بدست آمده از صحنه‌های سرقت، تعدادی از مالباختگان به اداره پنجم دعوت و موفق به شناسایی متهمین شدند؛ مالباختگان و شکات در اظهارات خود عنوان کردند که تعدادی از متهمین را پیش از انجام سرقت در محدوده مغازه‌های خود مشاذهده کرده‌اند که بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مدار بسته تعدادی از این مغازه‌ها، صحت اظهارات مالباختگان را تأیید کرد.

متهمین شناسایی شده توسط مالباختگان که تصاویر آن‌ها نیز در اختیار کارآگاهان قرار گرفته بود، با تأیید اظهارات مالباختگان عنوان کردند که با زاغ زنی در اطراف مغازه‌های مورد نظر و اطمینان از وجود اموال فراوان در داخل این مغاز‌ها، اقدام به شناسایی محل مورد نظر کرده و در ادامه با همدستی سایر اعضای گروه و به صورت شبانه اقدام به سرقت از مغازه مورد نظر کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شناسایی متهمین از سوی ده‌ها مالباخته و همچنین اعتراف صریح مالخر دستگیر شده در پرونده مبنی بر خرید انواع اموال مسروقه از متهمین، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب جرایم خشن و احتمال ارتکاب جرایم سازمان یافتهٔ خشونت آمیز از سوی آن‌ها و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی این گروه از مجرمین سابقه دار، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر اعضای این گروه از متهمین از سوی مقام قضایی صادر شده است.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند و همچنین از شهروندان محترمی که از جرایم ارتکابی متهمین اطلاعاتی در اختیار دارند نیز درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۰۵ در اختیار اداره پنجم مبارزه با زورگیری و سرقت‌های به عنف پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها