نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی از تقاضای 30 نماینده برای انتشار اسامی نمایندگانی خبر داد که طبق ادعای محمدرضا رحیمی، از او پول دریافت کرده اند.
کد خبر: ۷۶۴۵۸۹
اسامی 170 نامزد مجلس هشتم که از رحیمی پول گرفته اند را منتشر کنید

کمال الدین پیرموذن، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه گفت: 30 نماینده درخواستی را خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی امضا کرده و خواسته اند «برای تنویر افکار عمومی» اسامی 170 نماینده ای که طبق ادعای محمدرضا رحیمی بابت انتخابات از او پول گرفته اند، منتشر شود.

وی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: بنده، جواد هروی، عبدالکریم حسین زاده و عبدالوحید فیاضی در حال جمع آوری امضای این نامه هستیم تا هر چه سریع تر این موضوع برای افکار عمومی اطلاع رسانی شود.

پیرموذن از علی لاریجانی، رییس مجلس خواست، برای آگاهی مردم این اسامی را هر چه سریع تر در اختیار رسانه ها قرار دهد.

محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهوری در دولت دهم در نامه ای به محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری سابق آورده است: برای آگاهی ملت شریف ایران می گویم که همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته هایی برای برنامه ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می شد در این راستا برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته ای متشکل از برخی چهره های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک های غیردولتی پشتیبانی مالی شود.

رحیمی در ادامه این نامه می افزاید: در میان افراد کمک کننده فردی به نام جابر ابدالی که از سوی برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی به این جانب معرفی شده بود برای کمک اعلام آمادگی کرد، بنده نیز به واسطه حساسیت و اطمینان خاطر از سالم بودن کمک های نامبرده همچون سایر موارد در خصوص ایشان از طریق حراست دیوان محاسبات از مجاری ذیصلاح در خصوص وی استعلام کردم که پس از اطمینان و پاسخ مثبت که اسناد آن ضمیمه پرونده است برای دریافت کمک از وی اعلام آمادگی کردم و از وی خواسته شد که به کاندیدایی که ما معرفی می کنیم از محل حساب شخصی و چک بانکی خودش کمک کند.

رحیمی در ادامه این نامه افزود: در نهایت نامبرده در مجموع یک میلیارد و 200 میلیون تومان را به این امر اختصاص داد و البته کلیه اسناد و کپی چک های صادره که به قریب 170 نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده، در پرونده ثبت و ضبط است و همه آن به مصرف انتخابات رسید. بنابراین کل این مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده و عینا به حساب نامزدها پرداخت شده است.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
اسامی نمایندگان شریفی را كه از پول های تامین اجتماعی از جناب مرتضوی گرفتند را هم منتشر كنند
ایثارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۱ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
با سلام و احترام خدمت رئیس محترم قوه قضائیه حضرت آیت ا...محمد صادق آملی لاریجانی خواهشمند است با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در مبارزه با فساد و روشن شدن اذهان عمومی و جلوگیری از دلسردی امت انقلابی ، حتی اگر به فرض محال جناب آقای دكتر علی لاریجانی هم جزء 170 نماینده مورد ادعای رحیمی باشد ، در اعلام اسامی كوتاهی نفرمایند .

نیازمندی ها