jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۴۲۳۱   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۷:۲۳

دولت عربستان سعودی 452 قلاده سگ آموزش دیده را برای جلوگیری از ورود وسایل ممنوعه و مواد مخدر و منفجره در مبادی ورودی و گمرکی این کشور مستقر کرد.

عربستان امنیت ورودی مرزهایش را به سگ ها سپرد

پایگاه خبری «24» امارات روز سه شنبه با اعلام این خبر به نقل از منابع گمرکی عربستان نوشت: این سگ ها در عملیات شناسایی در این کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

این گزارش حاکی است: از این تعداد، 363 قلاده سگ مخصوص شناسایی مواد مخدر و 82 قلاده سگ مخصوص شناسایی مواد منفجره است .

150 قلاده سگ در مبادی ورودی خشکی، 81 قلاده سگ در مبادی ورودی هوایی و 64 قلاده سگ دیگر در مبادی ورودی دریایی مستقر خواهد شد.

این گزارش افزود: این سگ ها قادرند ظرف مدت هفت دقیقه یک خودرو را بطور کامل مورد تفتیش قرار دهند و نیز می توانند یک کامیون را در مدت 10 دقیقه و چهار سگ در مدت 25 دقیقه یک هواپیمای 'بوئینگ 747 'را بازرسی کنند.

کشورهای عرب خلیج فارس در پی شکست های پی در پی گروه تروریستی 'داعش' در کشورهای عراق و سوریه و فرار آنها به کشورهای همجوار، در اقداماتی پیشگیرانه به آماده باش نظامی و افزایش فعالیت های اطلاعاتی و شناسایی روی آورده اند.

این کشورها که خود در بوجود آوردن گروه تروریستی داعش سهیم هستند و از آنها حمایت های مالی و تسلیحاتی کرده اند، اکنون با چالش بازگشت اتباع آموزش دیده در گروههای تروریستی دست به گریبان شده اند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها