jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۴۲۳۱   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۷:۲۳

دولت عربستان سعودی 452 قلاده سگ آموزش دیده را برای جلوگیری از ورود وسایل ممنوعه و مواد مخدر و منفجره در مبادی ورودی و گمرکی این کشور مستقر کرد.

عربستان امنیت ورودی مرزهایش را به سگ ها سپرد

پایگاه خبری «24» امارات روز سه شنبه با اعلام این خبر به نقل از منابع گمرکی عربستان نوشت: این سگ ها در عملیات شناسایی در این کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

این گزارش حاکی است: از این تعداد، 363 قلاده سگ مخصوص شناسایی مواد مخدر و 82 قلاده سگ مخصوص شناسایی مواد منفجره است .

150 قلاده سگ در مبادی ورودی خشکی، 81 قلاده سگ در مبادی ورودی هوایی و 64 قلاده سگ دیگر در مبادی ورودی دریایی مستقر خواهد شد.

این گزارش افزود: این سگ ها قادرند ظرف مدت هفت دقیقه یک خودرو را بطور کامل مورد تفتیش قرار دهند و نیز می توانند یک کامیون را در مدت 10 دقیقه و چهار سگ در مدت 25 دقیقه یک هواپیمای 'بوئینگ 747 'را بازرسی کنند.

کشورهای عرب خلیج فارس در پی شکست های پی در پی گروه تروریستی 'داعش' در کشورهای عراق و سوریه و فرار آنها به کشورهای همجوار، در اقداماتی پیشگیرانه به آماده باش نظامی و افزایش فعالیت های اطلاعاتی و شناسایی روی آورده اند.

این کشورها که خود در بوجود آوردن گروه تروریستی داعش سهیم هستند و از آنها حمایت های مالی و تسلیحاتی کرده اند، اکنون با چالش بازگشت اتباع آموزش دیده در گروههای تروریستی دست به گریبان شده اند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها