jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۴۰۹۲   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۷

در ادامه عملیات نظامی موفق ارتش عراق در استان الانبار، نیروهای امنیتی مناطق دیگری از ناحیه البغدادی را در این استان آزاد کردند.

شکست داعش در مناطق مختلف الانبار

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه ، چند روستا و مناطق متعددی از ناحیه البغدادی از اشغال داعش آزاد شد. با آزادی این روستاها کمک ها و پشتیبانی های لجستیکی تروریست ها قطع شد و ورودی های ناحیه البغدادی نیز به دست نیروهای ارتش عراق افتاد ومناطق و روستاهای ناحیه البغدادی در استان الانبار شاهد ثبات و آرامش است.

سرلشکر علی دبعون معاون فرمانده عملیات «الجزیره و البادیه» تصریح کرد:« جاده جدید البغدادی در منطقه آلوس و مناطق مجاور آن از وجود تروریست ها آزاد شد.عملیات آزادسازی این مناطق با سه محور عملیاتی به اجرا درآمد محور اول به سمت منطقه آلوس و محور دوم به سمت آلبو حیاه بود که بحمد الله همه این مناطق پاکسازی شده است و تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد».

سرتیپ علاء المیدانی سخنگوی وزارت دفاع در مصاحبه با خبرنگار العراقیه گفت: «در هر منطقه درگیری باید خطوط تدارکاتی از نیروهای درگیر پشتیبانی کند. خط تدارکاتی اصلی از پایگاه عین الاسد و ناحیه البغدادی به سمت شهرستان حدیثه و مناطق حومه آن است. در پایگاه عین الاسد جنگنده های ارتش عراق و همه نیازهای لجستیکی نیروهای ارتش وجود دارد، از اینرو این مناطق به عنوان خطوط تدارکاتی برای فرماندهی عملیات الجزیره و البادیه ارتش عراق در شهرستان حدیثه به کار گرفته خواهد شد. شب گذشته نیز عملیاتی نظامی به اجرا درآمده بود و این جاده نقش مهمی را در پشتیبانی نیروها و عشایر موجود در مناطق مجاور ایفا کرد» .

وی گفت :با تکمیل مراحل مختلف عملیات نظامی و بازپس گیری مناطق اشغال شده، فروپاشی گروه تروریستی - تکفیری داعش درهمه مناطق استان الانبار عراق محقق خواهد شد.

هلاکت 17 تروریست در فلوجه

اتاق عملیات بغداد در عراق با صدور بیانیه ای از کشته شدن 17 تروریست در حمله موشکی به منطقه کرمه در شرق فلوجه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، در این بیانیه تصریح شد:« مدیریت اطلاعات نظامی بر اساس اخبار دقیقی که دریافت کرد مواضع تروریست های داعش را در منطقه کرمه، با موشک هدف قرار داد که در این حمله 17 تروریست از جمله دو تبعه کشورهای عربی با نام های ابوایوب، مسئول دفاع هوایی داعش در کرمه و المهاجر، مسئول نظامی منطقه کرمه، به هلاکت رسیدند.»

در گیریهای شدید میان نیروهای کُرد و داعش در سنجار

منابع امنیتی کردستان عراق امروز اعلام کردند : داعش از سه محور به مقرهای نیروهای کُرد حمله کرد که به درگیری شدید میان نیروهای پیشمرگ کردستان عراق و داعشی ها در این منطقه انجامید.

به گزارش واحد مرکزی خبر از بغداد ، این منابع همچنین افزودند : تروریست های داعش با سلاح های سنگین به این منطقه حمله ور شدند اما نیروهای پیشمرگ حملات داعش را دفع کردند و تعدادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

سنجار یکی از شهرهای مهم استان موصل است که نیروهای پیشمرگ کردستان کمتر از یک ماه توانستند نیمی از آن را پاکسازی کنند اما تلاش داعش برای بازپس گیری این شهر ادامه دارد.

عراقی ها هرگز اجازه حضور نظامی خارجی در خاک خود را نخواهند داد

موفق الربیعی عضو ائتلاف دولت قانون در عراق اعلام کرد : اجازه حضور نیروهای رزمی خارجی را به خاک این کشور نخواهیم داد.

الربیعی در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد عراقی ها ازموضوع اشغالگری خارجی نه سال اخیر در عراق رنج می برند و ملت عراق تاکنون بهای سنگینی را برای اخراج این نیروها از خاک عراق ، پرداخته اند.

وی افزود: ما از این پس اجازه هیچ موافقتی در خصوص حضور نظامی دائم این نیروها در خاک عراق نخواهیم داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها