jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۶۳۹۵۷   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ، بررسی مذاکرات هسته‌ای را یکی از موضوعات محوری این کنفرانس اعلام کرد

میزگرد هسته‌ای با حضور ظریف، کری، مایر و فابیوس در مونیخ

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ از بررسی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 به عنوان یکی از موضوعات محوری قابل طرح در پنجاه و یکمین دوره این نشست نام برد و افزود: برگزاری میزگردی با حضور وزیران خارجه ایران، آمریکا، آلمان و فرانسه پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، ولفگانگ ایشینگر، در نشست خبری با خبرنگاران در برلین با هدف تشریح برنامه‌ها و محورهای اصلی مطرح در پنجاه و یکمین کنفرانس امنیتی مونیخ که قرار است در روزهای ششم تا هشتم فوریه (هفدم تا نوزدهم بهمن ماه) در شهر مونیخ برگزار شود، بررسی موضوع هسته‌ای و مذاکرات ایران و 1+5 در مسیر دستیابی به توافق نهایی را یکی از محورهای اصلی این نشست بین‌المللی عنوان کرد.

به گفته ایشینگر، در همین راستا میزگرد مهمی با موضوع نتیجه مذاکرات هسته‌ای و توافق نهایی ایران و 1+5 قرار است در روز یکشنبه و آخرین روز از نشست امنیتی مونیخ با حضور وزیران خارجه ایران، آمریکا، آلمان و فرانسه برگزار شود.

ایشینگر خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به جمع حاضران در این میزگرد اضافه شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در حاشیه نشست امنیتی مونیخ یک دوره از مذاکرات رسمی ایران و 1+5 نیز برگزار خواهد شد، با بیان این‌که ایده‌هایی در این رابطه مطرح است، گفت: تشکیل چنین جلسه‌ای به تصمیم وزارت خارجه آلمان و اتحادیه اروپا و همچنین حضور همه وزیران عضو این گروه در مونیخ بستگی دارد.

به گفته ایشینگر از رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نیز برای حضور در نشست امسال دعوت به‌عمل آمده است اما وی اطلاع دقیقی از حضور دکتر حسن روحانی در مونیخ ندارد. رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ، موضوعات مهم بین‌المللی همچون بحران اوکراین و وضع خاورمیانه با محوریت تروریسم داعش را از جمله مهم‌ترین موضوعات مطرح در پنجاه و یکمین نشست امنیتی مونیخ عنوان کرد.

به گفته ایشینگر حضور 20 رئیس دولت و 60 وزیر امور خارجه و دفاع، از کشورهای مختلف جهان در کنفرانس امنیتی مونیخ قطعی شده است و امسال آنگلا مرکل صدراعظم آلمان سخنران اصلی روز نخست این نشست بین‌المللی خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها