خطرناک ترین کودکان قاتل دنیا- قسمت پنجم

25 سال حبس برای پسر 12 ساله قاتل + عکس

همین حالا که این مطلب را می خوانید پاول هنری گینگریچ در زندان است و می داند که از محکومیت 25 ساله اش دستکم 20 سال دیگر باقی مانده است. او گرچه در 12 سالگی آدم کشت اما به جرم معاونت در قتل در دادگاه بزرگسالان مجازات شد.
کد خبر: ۷۶۳۶۲۹
25 سال حبس برای پسر 12 ساله قاتل + عکس

روز جنایت برای پاول ، یک روز خاص و متفاوت از زندگی نبود؛ از آن روزها نبود که آدم از خواب بیدار شود و حدس بزند که قرار است یک اتفاق خاص بیفتد و همه سرنوشتش را تغییر بدهد. پاول آن روز برای دیدن رفقایش کلت لندی، 15 ساله و چیس ویلیامز، 12 ساله به پارکی حوالی خانه شان در ایالت ایندیانای آمریکا رفتند. سه پسر دور هم نشستند و حرف زدند و در رویاهای دوره نوجوانی نقشه کشیدند که با هم از خانه های شان فرار کنند و پی زندگی خودشان بروند اما کلت که از همه بزرگتر بود گفت که ناپدری اش مانع فرار او می شود و به همین علت دلش می خواهد او را بکشد و از رفقایش خواست به او کمک کنند.

چیس همانوقت خودش را کنار کشید و گفت حاضر نیست در قتل ناپدری دوستش شریک شود اما پاول ترسناک ترین تصمیم زندگی اش را گرفت ؛ تصمیمی که همه زندگی اش را برای همیشه عوض کرد. پسرک 12 ساله بر اساس نقشه ای که دوست بزرگسالش آن را طراحی کرد از پنجره وارد خانه او شد و با اسلحه ای پر که رفیقش دستش داده بود، روی مبل اتاق نشیمن لم داد و چشم انتظار فیلیپ دنر ، ناپدری کلت ماند. کلت هم از زاویه ای دیگر با اسلحه ای پر کمین کرده بود و همین که ناپدری وارد خانه شد شلیک کرد.

پاول هم چشم هایش را بست و شلیک کرد و با تیر آخر ، ناپدری روی زمین افتاد. در دادگاه والدین پاول گفتند حتی در بدترین رویاهای شان هم نمی دیدند پسرک شان قاتل شود اما حقیقت این بود که آنها باید از مدت ها پیش نگران پاول می شدند، شاید از همان وقتی که با پسری بزرگتر از خودش که زندگی آشفته ای دارد، وقت می گذراند یا وقتی که فهمیدند پسرشان مهارت « نه گفتن » را بلد نیست و به هر پیشنهادی بی چون و چرا جواب مثبت می دهد یا از زمانی که برای درک دنیای او در 12 سالگی تلاشی نکردند.

در دادگاه جنایی آمریکا، پاول به جرم معاونت در قتل به 25 سال و کلت به جرم قتل به 30 سال زندان محکوم شد و آن رفیق دیگرشان چیس هم به 6 ماه حبس در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد چون گرچه در قتل همکاری نکرده بود اما ماجرای قول و قرار دو دوست دیگرش را برای کشتن ناپدری لو نداده بود.

گرچه پاول هم مثل کلت به فیلیپ شلیک کرده است اما به هر حال او سه سال از همدستش کوچکتر بوده و به همین خاطر بسیاری از مدافعان حقوق کودک در آمریکا تلاش کردند او مانند خیلی از کودکان قاتل دیگر در دادگاه کودکان محاکمه شود یا در حکمش تجدید نظر شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

ترجمه و تالیف : مریم یوشی زاده - خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها