jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۳۲۹۳   ۰۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۴۷

شاهزاده متعب‌بن عبدالله فرزند پادشاه متوفی از اینکه شاهزاده محمد‌بن نایف جانشین ولیعهد و وزیر کشور عربستان و قوی‌ترین فرد در دولت عربستان مورد حمایت آمریکا او را فریب داده، عصبانی است.

افشای برخی اختلافات داخلی خاندان آل سعود پس از مرگ عبدالله

به گزارش شبکه خبری العالم، کاربر عربستانی مشهور توییتر معروف به "مجتهد" که بسیاری از اسرار پشت‌پرده خاندان آل‌سعود را در شبکه‌های مجازی فاش کرده است، ساعاتی پس از درگذشت ملک عبدالله نوشت: عصبانیت شاهزاده متعب دلیل دیگری نیز دارد زیرا نیرنگ انتخاب جانشین ولیعهد که او برای از سر راه برداشتن شاهزاده احمدبن عبدالعزیز وزیر کشور سابق اختراع کرد به‌شایستگی علیه خود او به کار رفت.

مجتهد این موضوع را سپیده‌دم دیروز جمعه پس از اعلام خبر درگذشت ملک عبدالله‌بن عبدالعزیز در ساعت یک بامداد در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت.

مجتهد با بیان این موضوع که دیوان پادشاهی عربستان با مجموعه‌ای از بحران‌ها روبه‌رو شده است، یادآور شد: بسیاری از اطلاعات رسیده از درون خاندان سعودی حکایت از آن دارد که افراد خاندان حاکم از بیعت با شاهزاده مقرن‌بن عبدالعزیز به‌عنوان ولیعهد امتناع ورزیده‌اند.

مجتهد خاطرنشان کرد: تعیین محمدبن نایف به‌عنوان جانشین ولیعهد با تدبیر فرزندان ملک سلمان‌بن عبدالعزیز پادشاه جدید عربستان صورت گرفت تا بدین ترتیب راه را به‌روی شاهزاده متعب فرزند پادشاه متوفی برای تصدی این پست ببندند، در عین حال که تدابیر دیگری نیز برای کنار گذاشتن شاهزاده مقرن‌بن عبدالعزیز از ولایت‌عهدی در راه است.

وی افزود: مسائل دیگری نیز در جریان است اما نمی‌توانم آنها را فاش کنم زیرا آنها را امانتی نزد خود می‌دانم و نمی‌خواهم مانع از تحقق یافتن آنها شوم زیرا تحقق یافتن آنها پیامدهای مفیدی برای ملت عربستان به‌همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر به‌گفته پایگاه مصری "رصد" ناظران پیش‌بینی می‌کنند که درون خاندان حاکم میان شاهزاده مقرن‌بن عبدالعزیز 69ساله ولیعهد و شاهزاده احمدبن عبدالعزیز آل‌سعود وزیر کشور سابق و سی و یکمین فرزند ملک عبدالعزیز از همسر خود ملکه حصه بنت احمد السدیری و شاهزاده متعب‌بن عبدالله فرزند پادشاه متوفی و وزیر گارد ملی و شاهزاده محمدبن نایف جانشین ولیعهد و وزیر کشور کشمکش و مبارزه بر سر قدرت روی خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها