jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۶۲۵۹۰ ۰۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ساخت راه‌آهن یاسوج به اقلید تا یک ماه آینده اجرایی می‌شود.

پژمان نیک‌اقبال افزود: این طرح به طول 176 کیلومتر اجرا می‌شود و اکنون در مرحله مزایده و انتخاب پیمانکار است.

وی همچنین از اجرای طرح تکمیل باند فرودگاه یاسوج به طول 600 متردر آینده نزدیک خبر داد و گفت: این طرح با 270 میلیارد ریال اعتبار اجرا خواهد شد.

نیک‌اقبال با اشاره به اختصاص 1100 میلیارد ریال اعتبار برای پنج طرح راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با این بودجه طرح‌های بزرگی مانند احداث جاده دهدشت به پاتاوه، جاده یاسوج ـ شیراز، بابامیدان ـ گچساران به بهبهان، یاسوج به اصفهان و یاسوج به بابامیدان شتاب بخشی خواهد شد.

وی گفت: افزایش بیش از سه برابری اعتبارات راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال آینده نوید بخش توسعه راه‌های این استان است. ‌/‌ ایرنا

ابتکار: بخش زیادی از سواحل دریای خزر تخریب شده است

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: بخش زیادی از سواحل بکر و بسیار ارزشمند دریای خزر آسیب‌دیده و تخریب، و آلوده شده است.

معصومه ابتکار در سفر اخیر خود به گیلان در باره احیای تالاب انزلی گفت: امسال اعتباری حدود ده میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی در نظر گرفته‌ایم و یک پروژه‌ بسیار خوبی در دولت داریم که بخشی با همکاری موسسه جایکای ژاپن و بخشی دیگر مربوط به مطالعات، احیا و برطرف شدن معضلات کنونی تالاب انزلی است.

وی افزود: امیدواریم با همکاری تمام دستگاه‌ها بتوانیم مشکلات تالاب انزلی که تنها به یک دستگاه برنمی‌گردد را برطرف کنیم زیرا لازمه حل معضلات تالاب انزلی همکاری تمام دستگاه‌هاست.

ابتکار تجمیع غیربهداشتی پسماند زباله را یکی از مشکلات استان‌های شمالی دانست و گفت: البته دولت و وزارت کشور در این زمینه همکاری‌هایی دارند و کمک‌هایی برای شهرداری‌ها پیش‌بینی شده تا پسماند خود را بخوبی اجرا کنند و آن چیزی که در استان‌های شمالی پیگیری شده اجرای طرح‌های بازیافت است و مشارکت مردم که تفکیک را از مبدا انجام دهند و رعایت کنند بسیار اهمیت دارد و برخی از مشکلات پسماند به فرهنگ مردم ما برمی‌گردد.

وی با اشاره به این‌که هر روستایی و هر شهری باید خودش برنامه‌ای برای مدیریت پسماند داشته باشد، افزود: ما هفته گذشته در شورای عالی محیط ‌زیست و در کمیسیون کلان‌شهرها آیین‌نامه را در مدیریت پسماند تصویب کردیم که در آن تاکید شده گروه‌های شهر و شوراهای روستا باید برنامه مدیریت پسماند خود را تا پایان امسال یا حداکثر تا شش ماه آینده ارائه دهند به این معنا که تمام بخش‌های مدیریت پسماند شهری و روستایی باید برنامه‌ریزی داشته باشند و این یک اصل بدیعی است. ‌/‌ فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر