jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۶۱۴۱۲   ۳۰ دی ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، بدون تائید یا تکذیب خبر اعزام هیات تجاری بزرگ ایران به آمریکا گفت: منعی برای اعزام هیات‌های تجاری ایران وجود ندارد.

به گزارش مهر، محمد نهاوندیان در جمع خبرنگاران افزود: به هر حال سیاست ایران همواره گسترش همکاری‌های اقتصادی بوده است تا بتواند با همه محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که برای مشارکت سالم در پروژه‌های سرمایه‌گذاری محدودیت ایجاد می‌کند، مقابله کند.

وی ادامه داد: این‌که بخش خصوصی کشور مراودات خود را افزایش دهد، منعی نداشته، اما طبعا در فضای جدید در سایه مناسبات سیاسی می‌تواند چنین روابطی نیز شکل گیرد.

نهاوندیان افزود: رشد متوالی اقتصاد ایران در دو فصل نشانگر آن است که ایران می‌تواند حرکت جذب سرمایه‌گذاران را آغاز کرده و برای آنها برنامه‌ریزی جدی کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: در داخل ایران نیز سرمایه‌های سرگردان زیادی وجود دارد که از بازاری به بازار دیگر می‌غلتند و گاهی افزایش قیمت ایجاد می‌کنند، در حالی که اگر حس اعتماد به سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد، این سرمایه‌ها به عاملان مولد اقتصادی تبدیل می‌شود.

وی اظهار کرد: حرکت مهم در این زمینه بهبود محیط کسب و کار است که یکی از آسیب‌هایی به‌شمار می‌رود که در گذشته رنج بسیاری از آن دیده‌ایم؛ به این معنا که تغییر مکرر قوانین و مقررات و اتخاذ تصمیمات یک‌شبه آفت اقتصاد ایران بود، اما در سیاست‌های جدید دولت تاکید بر ثبات در سیاست‌ها به چشم می‌خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر