jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۶۱۰۲۹ ۲۹ دی ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

واکنش‌ها به اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر‌اسلام‌(ص) ادامه داشته و در همین راستا روز گذشته طلاب خارجی جامعه‌المصطفی‌ العالمیه تجمعی اعتراض‌آمیز در مدرسه حجتیه برگزار کردند و جمعی از دانشجویان هم در اعتراض به این اقدام، امروز در مقابل سفارت فرانسه تجمع خواهند کرد.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز گذشته در جمع طلاب معترض با تاکید بر این‌که اگر کشورهای اروپایی به‌دنبال منفعت هستند باید انسجام درونی را حفظ کنند، گفت: رفتاری که سیاستمداران فرانسه انجام می‌دهند، این کشور را در آینده تبدیل به یک سوریه خواهد کرد. به گزارش فارس، او یادآور شد: توهین به نبی اکرم (ص) توهین به خداست و توهین به خدا یعنی توهین به حق، حقانیت و عدل و افرادی که به وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) به‌عنوان کسی که معرف عدل و نماد پاکی است توهین می‌کنند، تروریست هستند. وی خاطرنشان کرد: کسانی که اقدام به ترور می‌کنند، ربطی به شریعت حضرت مصطفی(ص) ندارند و ما امروزه کاری را که این روزنامه انجام داده است، محکوم می‌کنیم. آیت‌الله اراکی برموضعگیری اندیشمندان فرانسوی در مقابل دولتمردان تاکید کرد و گفت: دولتمردان این کشور باید عبرت بگیرند از آنچه در کشورهای منطقه ما رخ می‌دهد و این‌که چگونه ترور در کشورهای این منطقه شیوع پیدا کرده است.

تجمع دانشجویان مقابل سفارت فرانسه

همچنین ناصر آراسته، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور گفت: با صدور مجوز فرمانداری تهران، دانشجویان روزدوشنبه (امروز) مقابل سفارت فرانسه تجمع ‌می‌کنند.

وی در گفت‌وگو با تسنیم بیان کرد: دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های تهران ساعت 15 دوشنبه بیست و نهم دی‌ماه مقابل سفارت فرانسه در تهران در خیابان نوفل لوشاتو تجمع می‌کنند. او ضمن دعوت از عموم دانشجویان و مردم تهران برای حضور در این تجمع، گفت: از نمایندگان اهل تسنن برای حضور در این تجمع دعوت شده است.

ولایتی: ‌به حملات تروریستی فرانسه مظنون هستیم

در ادامه واکنش‌ها به حوادث تروریستی در فرانسه، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز در جمع خبرنگاران گفت: ما کاملا به حملات تروریستی انجام شده علیه نشریه شارلی ابدو مظنون هستیم، زیرا کارگردانی این رخداد دست خود غرب است. علی‌اکبر ولایتی تصریح کرد: اگر این مساله بهانه‌ای برای اهانت به مقدسات اسلامی شود کاملا محکوم است و مشخص است که از این مساله به‌عنوان بهانه‌ای برای تکرار اهانت‌های گذشته استفاده می‌شود. بنابراین همه 1.5 میلیارد مسلمان جهان این اهانت‌ها را محکوم می‌کنند و این رفتارها برای غرب چیزی جز اهانت به همراه ندارد و حاکی از عجز و ناتوانی آنها در مقابله با منطق اسلام است. بنابراین آنچه رخ داده بر پایه یک توطئه تبلیغاتی علیه مقدسات اسلامی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر