jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۶۰۷۱۰   ۲۸ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۲۸

دستور دادستانی تهران به سازمان غذاودارو

نام کارخانه‌های استفاده کننده از پالم منتشر ‌شود

۱

شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت به سازمان غذا و دارو دستور داد اسامی کارخانجات متخلف که در محصولات خود از روغن غیرمجاز پالم استفاده می‌کردند، منتشر کند.

نام کارخانه‌های استفاده کننده از پالم منتشر ‌شود

مصطفی ترک همدانی وکیل دادگستری و یکی از شاکیان پرونده روغن پالم در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به ماده 43 قانون تعزیرات حکومتی در امور خوراکی و بهداشتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملکف است اسامی اقلام خوراکی و بهداشتی غیرمجاز را اعلام همگانی کند.

این وکیل دادگستری افزود: با گذشت قریب به 9 ماه از زمان رسانه‌ای شدن استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی و با پیگیری بازپرس پرونده و حساسیت دادستان تهران در امور بهداشتی مردم، شعبه 15 بازپرسی دادسرای کارکنان دولت دستور انتشار اسامی کارخانجات متخلف که در تولید محصولات خود از روغن پالم استفاده می‌کردند را به سازمان غذا و دارو صادر کرد.

به گفته ترک همدانی، سازمان غذا و دارو موظف است ظرف مدت سه روز پس از دریافت این دستور، اسامی کارخانه‌های متخلف را منتشر و نتیجه را به دادستانی تهران گزارش کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
معاون وزیر بهداشت می گه برای روغن پالم 4 سال دیر عمل كردیم :
حالا برای غذای مرغ چند سال می خواهید دیر كنید
روغن سوخته خوراكی + ماشین رو می برن تو كارخانجات روغن ، اسید چربش رو می گیرن می دن به مرغ ها تا بخورن و پروار تر بشن . آیا می دونن و چشم ها شون رو بستن یا نمی دونن ؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها