jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۵۸۶۳۲   ۲۲ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۶

جام جم ورزشی: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حریفان ما در آسیا تیم‌هایی هستند که بازیکنان پنج میلیون دلاری می‌گیرند ولی قرار نیست ما کم بیاوریم.

درخشان: در آسیا، با غیرت، تعصب و درایت به جنگ سرمایه‌دارها می‌رویم

به گزارش جام جم ورزشی ، حمید درخشان در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به سوالات پاسخ داد.

شرایط تیم چگونه پیش می‌رود؟

اوضاع و احوال تیم، خوب است. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. بچه‌هایی که بودند به بهترین شکل کار کردند. البته بعضی بچه‌ها هم تیم ملی امید را همراهی کردند یا اینکه پیگیر مسائل مالیاتی بودند. جدای از این مساله، برنامه‌های آماده‌سازی خوب دنبال شد.

شرایط را در ادامه چگونه ارزیابی می‌کنید؟

دو نفر ملی‌پوش امید و خانزاده که به استرالیا رفته است از ما دور هستند و در این اردو حضور ندارند اما دو بازیکن خارجی جدید در امارات به جمع ما ملحق می‌شوند. یک برزیلی که هافبک وسط است و یک ازبک که در قزاقستان بازی می‌کرد را در آنجا ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم چه شرایط و کیفیتی دارند.

پس قرار است تست شوند؟ آیا ممکن است در بازی‌های تدارکاتی هم حاضر شوند؟

هر دو بازیکن از نظر فنی، خوب هستند. بازیکن برزیلی در سری A برزیل بازی کرده است. بازیکنی به این سطح می‌رسد، از نظر فنی در حد بالایی بوده است. نفر دیگر هم ملی‌پوش بوده ولی ما برای اطمینان کار خودمان خواستیم دو جلسه در تمرین حاضر شوند اما اینکه بخواهیم در بازی دوستانه بازی کنند، بستگی به آنها دارد.

بازی‌هایتان برابر تیم‌های لیگ برتر امارات است؟

حتما اینطور است و تا این لحظه تیم‌های الوصل و الامارات برای بازی‌های دوستانه هماهنگ شده‌اند.

در این مدت مشکلات مختلفی پیش آمد که ناگهانی بود، این مسائل تا چه میزان روی کار شما تاثیر گذاشت؟

قطعا بی‌تاثیر نبوده است. به هر حال باشگاه تلاش زیادی کرد تا مسائل بر جای مانده از قبل را مرحله به مرحله حل کند. تمام اعضای تیم و کادر فنی هم تلاش می‌کنند تا مشکلات فنی را حل کنند. در یک جاهایی با نواقصی روبرو هستیم که به دنبال حل آن می‌باشیم. همین حالا دنبال جذب دفاع چپ و هافبک وسط هستیم تا تیم را کامل کنیم. بعد از آن تازه مرحله هماهنگ کردن این نفرات با سایرین و انجام همکاری‌های تاکتیکی شروع می‌شود. فوتبال اینطور نیست که بازیکن را بگیرید و دو روز بعد بتوانید از او استفاده کنید و در قالب تاکتیکی تیم قرار بگیرد. بازیکنان تا فلسفه و خواسته شما را متوجه شوند و اجرا کنند زمان می‌خواهند.

درباره شرایط پرسپولیس در نقل و انتقالات، نظرات متفاوتی مطرح شده است، در حالی که هنوز کار ادامه دارد...

با توجه به شرایطی که پیش آمد، تا وارد کار شویم، بخشی از زمان و فصل نقل و انتقالات را از دست دادیم. آقای طاهری و اعضای هیأت مدیره در این مدت تلاش زیادی کردند تا وضعیت باشگاه به شرایط عادی باز گردد و بتوانیم در نقل و انتقالات وارد شویم. البته بعضی بازیکنان را هم می‌خواستیم که به هر حال باشگاه‌ها حاضر به از دست دادن آنها نبودند و با تمام این اوصاف توانستیم موجودیت فعلی را در زمان کمی که داشتیم به تیم اضافه کنیم و حالا منتظر این دو خارجی هستیم تا جاهای خالی را پر کنیم. البته هواداران بدانند که ما تمام تلاش خودمان را خواهیم داشت تا یک تیم خوب را راهی مسابقات کنیم و هواداران فهیم و با هوش پرسپولیس هم شرایط را درک می‌کنند.

به نظر می‌رسد نگران بالا رفتن سطح توقعات و فشار روانی روی تیم هستید؟

طبیعی است که در فرصت کم و با امکانات و پول محدود در حال کار هستیم. در آسیا با حریفانی روبرو هستیم که بازیکن پنج میلیون دلاری خریده‌اند اما این به معنای آن نیست که شانس با آنها یار است. ما با اراده و درایت بازیکنان خودمان و انگیزه‌ای که دارند به مصاف آنها می‌رویم و می‌توانیم بر سختی‌ها غلبه کنیم و بازی‌های خوبی انجام خواهیم داد.

این باور وجود دارد که اگر این بچه‌ها خودشان را باور کنند می‌توانند معادلات را به سود خود تغییر دهند...

تیم ما و این بچه‌ها خودشان را باور دارند و این حس در آنها با حمایت هواداران تقویت خواهد شد. در واقع ما به جنگ سرمایه‌داری می‌رویم. حریفان ما، تیم‌هایی هستند که سرمایه‌گذاری وحشتناکی انجام داده‌اند و با جذب بازیکنان گران قیمت سعی می‌کنند این نبرد را نابرابرانه رقم بزنند اما بچه‌های ما قصد ندارند کوتاه بیایند و با تعصب، غیرت، جنگندگی، تکنیک فردی و تاکتیک تیمی به مصاف آنها خواهیم رفت و بازی‌های خوبی انجام خواهیم داد.

در جریان نقل و انتقالات توجه بیشتری به عناصر هجومی نداشتید؟

دنبال ارایه یک بازی تهاجمی هستیم ولی ما در تمام خطوط، بازیکن گرفته‌ایم تا همه خطوط تیم را ترمیم کنیم.

قرار است پرسپولیس با دو مهاجم بازی کند؟

سیستم بازی پرسپولیس با تغییر روبرو می‌شود ولی اینطور نیست که همیشه با دو مهاجم بازی کنیم، شاید روزی با یک یا سه مهاجم بازی کنیم. بستگی دارد مقابل چه حریفی قرار بگیریم.

آیا پیام صادقیان درخواست کرده بود در تهران بماند؟

صادقیان مشکل شخصی دارد ولی ما نمی‌توانیم مشکلات شخصی بازیکنان را ملاک قرار بدهیم. این مسائل نباید به کار تیم وارد شود. ما باید برای تیم و پرسپولیس برنامه‌ریزی کنیم.

وضعیت تیم ملی ایران را در جام ملتها چطور ارزیابی می‌کنید؟

کار تیم ملی سخت است ولی پتانسیل بالای فوتبال ایران، آن را غیرقابل پیش بینی می‌کند. حریفان ما با تجهیزات و تدارکات کامل و مثال‌زدنی وارد بازی‌ها شده‌اند ولی امیدواریم بچه‌ها با تلاشی که می‌کنند، موازنه قوا را بر هم بریزند.

و تیمی که در دربی از بچه‌های پرسپولیس شکست خورد، بیشترین سهمیه را در تیم ملی دارد، فکر می‌کنید، این مساله انگیزه‌ای برای بر و بچه‌های پرسپولیس باشد؟

بالاخره آنها حریفی قدیمی را بردند و قطعا تلاش برای اثبات حقانیتشان انگیزه خوبی است. پیروزی در دربی می‌تواند روحیه هر تیمی را بسازد و باید این انگیزه بالا را حفظ کرد.

اما درست بعد از دربی، نتایج مطلوبی را شاهد نبودیم و افت کردیم؟

بله افت کردیم. مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها کار دست ما داد. عالیشاه و بنگر محروم شدند. صادقیان و علی عسگری مصدوم شدند و نفرات دیگری را هم از دست دادیم و چنین اتفاقی می‌تواند باعث افت هر تیمی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها