jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۷۵۷۷۸۸   ۱۹ دی ۱۳۹۳  |  ۲۱:۴۷

مسئول روابط عمومی پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار در گفت و گو با برنامه "سینماعمار" از ناگفته های این رویداد هنری، انقلابی سخن گفت.

نام عمار را بخاطر بسپارید؛ بعدها بیشتر از آن خواهید شنید

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت​وگو، صادق باطنی با بیان اینکه امسال فهمیدیم چه کارهایی نکردیم و چه بارهایی بر زمین بود و از آن غافل بودیم، اظهار کرد: امسال فهمیدیم چه مردم مشتاق و خوبی داریم؛ مردمی که به سهم خود کوچک ترین قدمی به سمتشان بر نداشته ایم ولی آن ها با یکی، دو تبلیغ تلویزیونی، از نقاط مختلف کشور خود را به محافل سینمایی رساندند که گرد عمار پدید آمده بود و فهمیدیم از چه ظرفیتی غافل بودیم.

وی ادامه داد: فهمیدیم چقدر این انقلاب برای مردم جذاب، عزیز و دوست داشتنی است؛ عمار محفلی برای جمع شدن بچه هایی است که همگی این انقلاب را دوست دارند؛ گویی امروز 12 بهمن 57 است و مردم به همان اندازه پای این انقلاب ایستاده اند و حاضرند برای آن آبرو بگذارند و هزینه کنند.

باطنی تصریح کرد: مردم، بر خلاف کسانی که از ترس برخی دغدغه های روشن فکری و در فضای پرهیز از اسم بردن از انقلاب قرار می گیرند، پرچم انقلابی جشنواره عمار را دوست دارند و به آن نزدیک می شوند.

مردم حاضرند برای سینمای انقلاب هزینه کنند

وی با اشاره به درخواست های مکرر از سوی برگزارکنندگان شهرستان ها به منظور برپایی کارگاه های آموزشی دوره های سینمایی در حاشیه جشنواره عمار، یادآور شد: امسال فهمیدیم مردم حاضرند برای سینما و هنر انقلاب سرمایه خرج کنند؛ روزی را شاهد خواهیم بود که در جشنواره عمار، امثال ننه سکینه ها و ننه عصمت ها که یک روز با جان و سرمایه خود رزمندگان دفاع مقدس را حمایت می کردند، حاضر شوند هزینه دوربین و تولیدات بعدی این بچه را ها تقبل کنند.

باطنی با تاکید بر آنکه امسال فهمیدیم چقدر جای عمار خالی بود، اذعان داشت: این حرف اشتباهی است که بگوییم به جایی رسیده ایم؛ هنوز راه درازی داریم برای شایسته شدن دولت امام زمان(عج)... آدم های کوچکی هستیم ولی می توانیم آرزوهای بزرگی داشته باشیم و می توانیم آرزو کنیم روزی پرچم جشنواره عمار به قدوم امام زمانمان(عج) متبرک شود...

یادآور شد: جشنواره عمار امسال به ما اثبات کرد تا چه اندازه عقب هستیم و چقدر نقطه ضعف داریم و چه کارهایی که نکرده ایم...

راه عمار برگشت ندارد

وی در بخشی دیگر از صحبت هایش اذعان داشت: پس از سی و چند سال که از این انقلاب می گذرد، عجیب بود که بچه هایی به اسم هنر کنار یکدیگر جمع شوند و با افتخار بگویند ما طرفدار انقلاب اسلامی ایران هستیم... امروز می بینیم زیر پرچم عمار از هنر نمایشی تا نقاشی، موسیقی و تئاتر همگی افتخار می کنند که در حوزه انقلاب کار می کنند.

باطنی خاطرنشان کرد: بچه های عمار با تمام قدرت و ایمان آمده اند؛ این راه برگشت ندارد و این دستانی که در سینما فلسطین و اقصی نقاط کشور به هم گره خورده است، هر روز محکم تر پیش خواهد رفت.

وی در پایان گفت: خطاب به برخی که بدخواه جشنواره عمار هستند می گویم اسم جشنواره عمار را به خاطر بسپارید... بعدها بیشتر راجع به آن خواهید شنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

در تعریف «اُسطرلاب» گفته‌اند وسیله‌ ایست که در زمان‌های کهن، برای مشاهده‌ی وضع ستارگان و تعیین ارتفاع آنها در افق به کار می‌رفته است.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر