وقتی صحبت از خودروهای مقرون‌به‌صرفه به میان می‌آید، نخستین انتظار ما، حداقل مصرف سوخت برای این خودروهاست اما گاهی انتظار ما فراتر از یک خودروی کوچک شهری است و ممکن است حتی از خودروی اسپرت خود نیز انتظار صرفه‌جویی در مصرف سوخت داشته باشیم.
کد خبر: ۷۵۶۷۸۳
10 خودرو با بهترین عملکرد در مصرف سوخت + عکس

خوشبختانه این انتظار به حق از سوی خودروسازان جدی گرفته شده است. در ادامه 10 خودرو با عملکرد کارآمد که از هر قطره سوخت به بهینه‌ترین شکل ممکن استفاده می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

باید یادآوری کنیم که این فهرستی از کم مصرف‌ترین خودروها نیست بلکه بالاترین راندمان و بهترین نسبت مصرف سوخت به قدرت تولیدی مد نظر بوده‌اند.

10. شورولت کوروت C7

مصرف سوخت در شهر 14.7 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 8.11 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 11.76 لیتر

احتمالاً نباید از نسل هفتم شورولت کوروت به عنوان یک خودروی اسپرت اصیل آمریکایی با موتور 455 اسبی V8 و با شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 3.8 ثانیه ای و بیشینه سرعت 314 کیلومتر بر ساعت، انتظار مصرف سوخت معقولی داشته باشیم اما این خودرو با گیربکس هفت سرعته خودکار و سیستم از رده خارج کردن نیمی از سیلندرها در مواقع غیر ضرور، مصرف سوختی به اندازه تنها 8.11 لیتر در صد کیلومتر بزرگراه دارد.

9. مزدا MX-5 میاتا

مصرف سوخت در شهر 10.7 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 8.4 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 9.4 لیتر

مزدا میاتای جدید در بزرگراه‌ها امتیاز چندان خوبی نمی‌گیرد اما برای یک رانندگی در طول روز، یک خودروی اقتصادی با بازده بالا است که نیازی نیست دائم با آن به پمپ‌بنزین‌ها سر بزنید.

8. مرسدس بنز CLA 45 AMG

مصرف سوخت در شهر 10.2 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 7.6 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 9.04 لیترموتورهای با تنفس طبیعی به تدریج در حال انقراض هستند. جنون توربو به موتورهای چهارسیلندر رسیده و آن‌ها را در حد پیشرانه‌های V8 بالا کشیده است. در این خودرو، یک موتور 2.0 لیتری با 355 اسب بخار هنرنمایی می‌کند.

7. آلفارومئو 4C

مصرف سوخت در شهر 9.8 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 6.9 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 8.4 لیتر

فرمول ایتالیایی برای کاهش مصرف سوخت و بهبود راندمان در کاهش وزن خلاصه می‌شود. اما این همه آن چیزی نیست که آلفا در مورد این خودرو بکار گرفته است.

تکنولوژی‌های پیشرفته در موتور و گیربکس، این خودرو را از نظر مصرف سوخت نیز در رتبه خوبی قرار داده‌اند.

6. ب‌ام‌و 228i

مصرف سوخت در شهر 10.2 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 6.5 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 8.4 لیتر

کوپه جدید BMW 228i با صرفه‌جویی در وزن و استفاده از یک موتور توربوشارژر چهار سیلندر 240 اسبی و 346 نیوتن متری، از یک گیربکس 8 سرعته خودکار برای به دست آوردن بهترین راندمان استفاده می‌کند.

5. فیات 500 آبارث

مصرف سوخت در شهر 8.4 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 6.9 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.84 لیتراین یک خودروی اسپرت است اما نمی‌توان به طور وحشتناکی با آن سریع رفت. در عوض خودروی کوچک و سرگرم‌کننده ای می‌باشد پس انتظار یک فراری را از آن نداشته باشید.

4. هوندا CRX

مصرف سوخت در شهر 8.11 لیتر
مصرف سوخت در بزرگراه 6.36 لیتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.35 لیتر

احتمالاً از دیدن این خودروی قدیمی در میان این مدل‌های مدرن و جدید، متعجب شده‌اید. اما CRX حدود 15 سال قبل، تعادلی بی‌نظیر در عملکرد و بهره‌وری ایجاد کرد. کاری که امروز ارزش آن را بیشتر درک می‌کنیم.

3. پورشه 918

مصرف سوخت ترکیبی 3.51 لیتر

این ابرخودروی کم‌نظیر، دیگر تولید نمی‌شود اما تابلویی از اوج نبوغ مهندسی آلمانی است. 908 اسب بخار نیرو و شتاب صفر تا صد زیر 3 ثانیه ای این خودرو با مصرف سوخت آن کوچک‌ترین تناسبی ندارند. این یک خودروی باورنکردنی است اما امیدواریم در آینده خودروهایی چون ان باز هم تولید شوند.

2. ب‌ام‌و i8

مصرف سوخت ترکیبی 3.09 لیتر

پای ثابت هر لیست از خودروهای مدرن همین BMW i8 است. درست است که قدرت ناچیز 362 اسب بخاری آن در ابتدا ناامیدکننده است اما عملکرد فوق‌العاده ناشی از وزن کم و لذت رانندگی با آن را فراموش نخواهید کرد.

1. تسلا مدل S P85D

مصرف سوخت ترکیبی 0 لیتر

این خودرو تمام الکتریکی نیازی به قطره ای سوخت ندارد. عملکرد آن شباهت به لامبورگینی اونتادور دارد. در عین حال یک سدان لوکس و جادار است. با دیدن این خودروی تسلا باید بگوییم که عصر طلایی خودروهای الکتریکی در حال آغاز است.(پدال)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها