jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۶۴۰۵   ۱۵ دی ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۴

یک رسانه مصری از جانشینی پادشاه عربستان و کناره گیری ملک عبدالله از قدرت طی ساعات آینده خبر داد.

کناره گیری پادشاه عربستان در چند ساعت آینده

شبکه النهار مصر از کناره گیری ملک عبدالله طی ساعات آینده خبر داد و بیان کرد: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد خواهد شد.

این در حالی مطرح می شود که وضع جسمانی ملک عبدالله در هاله ای از ابهام قرار دارد و وی بیهوش بر روی تخت افتاده است و خالد التویجری رئیس دربار پادشاهی عربستان نمی تواند احکامی به نام وی صادر کند.

پایگاه اخبار در گزارشی اعلام کرد: پس از ابهامی که درباره وضع جسمانی پادشاه عربستان مطرح شد، «مجتهد» یکی از فعالان مدنی عربستانی از سانسور شدید اخبار مربوط به پادشاه واینکه از زمان قرار دادن لوله تنفس فقط سلمان و مقرن بن عبدالعزیز برای دقایقی محدودی با وی دیدار کرده اند خبر داده است.

سعد الفقیه رئیس جمعیت اصلاح عربستان گفت: پادشاه در بیهوشی برای رفع مشکل ریوی به سر می برد و اگر وضعش بهبود نیابد کارش تمام است.روزهای آخر سرنوشت ساز است.

این درحالی است که پزشکان بیمارهای ریوی و مشکلات دستگاه تنفسی با اشاره به دستگاههای به کار گرفته تنفسی درباره ملک عبدالله اعلام کردند که این دستگاه تنفسی و لوله های به کار گرفته شده در بیمارانی که کاملا بیهوش هستند به کار گرفته می شود.به گفته منابع بیمارستانی ملک عبدالله به هوش نیست و در طی مدت استفاده از لوله های تنفس نمی تواند هوشیار باشد.

فعالان در پایگاه های اجتماعی، ویدئویی متعلق به روزنامه دیلی میل انگلیس منتشر کرده اند که حاکی از مرگ بالینی ملک عبدالله بن عبدالعزیز از یک هفته قبل است و فقط دستگاههای ادامه حیات به وی وصل است.بر اساس این ویدئو، ملک عبدالله در چهارشنبه گذشته وضع وخیمی پیدا کرده است و پزشکان شوک الکتریکی برای احیای وی به کار گرفته اند.

بر اساس این گزارش پادشاه 89 ساله عربستان با دستگاه تنفسی زنده است، اما همه دستگاههای حیاتی بدن وی از کار افتاده است.

فعالان، هشتگ هایی با نام مرگ ملک عبدالله و هلاکت طاغوت ایجاد کرده اند که در آن مرگ ملک عبدالله مورد تایید یا تکذیب شده است.

برخی نوشته اند خود را آماده اعلام خبر مرگ ملک عبدالله کنید زیرا به یاری خدا به زودی مرگ وی اعلام می شود.

خالد احمد در هشتگ نوشته است: اگر نمرده باشد هم فرقی با مرده ندارد.

یکی دیگر نیز نوشته است که دیر یا زود ملک الموت به سراغ وی می آید و روحش را قبض خواهد کرد تا در برابر خدا به خاطر خونهایی که از مسلمین ریخته است و حقوقی که نقض کرده است حاضر شود. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
خداوندا ! از رسیدن اجل پادشاه عربستان بی نهایت سپاسگزاریم و نیز بی نهایت شكر كه شب اول قبرش فرا رسیده ............. !!!!!!!!!!!! آری ای شیطان صفت چند ساعت دیگه باید جواب بی احترامی به اهل بیت (ع) و قبرستان بقیع و شیعیان عربستان و خونهای به ناحق ریخته شده در سوریه و عراق را بدهی ............ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها