jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۵۲۰۶۷   ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۵

جام جم ورزشی: مهاجم جنجالی لیورپول خیلی شانس آورده است که محرومیت او به دلیل توهین نژادپرستانه اش بیشتر نشد.

عاقبت پُست نژادپرستانه یک فوتبالیست جنجالی

به گزارش جام جم ورزشی ، چندی پیش ماریو بالوتلی مهاجم ایتالیایی و رنگین پوست باشگاه لیورپول با قرار دادن عکسی در اینستاگرام موجب رنجش برخی از فرقه ها شد و واکنش آنها را برانگیخت. هر چند بالوتلی آن عکس را پاک و عذر خواهی کرد اما اتحادیه فوتبال انگلیس وی را 25 هزار پوند جریمه و یک جلسه از همراهی تیمش محروم کرد.

گفته می شد بالوتلی می توانست جریمه طولانی تری داشته باشد اما اتحادیه فوتبال انگلیس متقاعد شده وی منظوری از این کار نداشته و به اشتباه این کار را انجام داده است.

ماریو بالوتلی مدتی پیش عکس شخصیت محبوب کارتونی "سوپر ماریو" را در صفحه اینستاگرام خود گذاشته بود که تیتر این عکس "نژاد پرست نباشید" بود. در ادامه توضیحات این عکس آمده بود: سوپر ماریو یک لوله کش ایتالیایی است که توسط ژاپنی ها درست شده، انگلیسی صحبت می کند و شباهت زیادی به مکزیکی ها دارد. او مانند سیاه پوستان می پرد و سکه را مانند یهودی ها می قاپد.

انتشار این عکس باعث شد سیل انتقادات و توهین های شدید به سمت این فوتبالیست ایتالیایی سرازیر شود تا جایی که وی واکنش نشان داد و اظهار داشت که منظوری نداشته و مادر خودش هم یهودی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها