jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۱۰۶۴   ۲۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۵

وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید که مسکو هیچ مشکلی برای به رسمیت شناختن دولت فلسطینی ندارد و در اصل روسیه این کار را در اواخر دهه ۱۹۸۰ انجام داده است.

روسیه مشکلی برای به رسمیت شناختن فلسطین ندارد

به گزارش ایتارتاس، سرگی لاوروف،وزیر خارجه روسیه گفته است که مسکو تمایل دارد تا در اسرع وقت راه‌حل استقلال فلسطین حاصل شود.

وی افزود: روسیه در اواخر دهه 1980 دولت فلسطینی را به رسمیت شناخت. بنابراین ما مشکلی با به رسمیت شناختن دولت فلسطینی آنگونه که در پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل آمده است، نداریم. مسئله اینجاست که فرآیند صلح چگونه در آینده ادامه خواهد یافت.

لاوروف گفت: ما با همه طرفهای درگیر در ماجرا کار می کنیم تا آنها نهایتا مسئولیت رسیدن به راه حل نهایی را درک کنند، که این شامل همه موضوعات مرتبط با وضعیت دولت فسطینی خواهد بود... ما تمایل داریم که این اتفاق هر چه زودتر بیفتد.

"ویتالی چورکین"، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز به رسانه‌ها گفت که روسیه آماده است تا از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی در شورای امنیت سازمان ملل برای تاسیس دولت فلسطینی حمایت کند.

وی گفت: من معتقدم که ما حتما از این (پیش نویس قطعنامه) حمایت خواهیم کرد.

چورکین در ادامه تاکید کرد که تاریخی برای بررسی این سند تعیین نشده است و نویسندگان این پیش نویس و پیشنهاد باید در این خصوص تصمیم بگیرند که آیا آنها آماده ارائه پیش نویس هستند یا نه.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها