کاهش خدمت در انتظار مشمولانی که امسال برای سربازی اقدام کنند

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تمام کسانی که تا پایان امسال مدارک اعزام به خدمت سربازی را به سازمان وظیفه عمومی ارائه کنند، مدت خدمتشان در سال آینده ۲۱ ماه محاسبه می‌شود.
کد خبر: ۷۵۰۹۷۴

موسی کمالی در گفت‌وگو با فارس افزود: برای‌ آ‌ن‌که نگرانی خانواده‌ها نسبت به طول مدت سربازی فرزندانشان برطرف شود و همچنین در پذیرش سربازان در پادگان‌ها مشکلی پیش نیاید، تدبیر جدیدی اندیشیده شد.

وی تصریح کرد: براساس تدبیر اتخاذ شده هر کدام از سربازانی که در سال 93 مدارک اعزام به خدمت خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا ارائه کنند، فارغ از آن که زمان اعزام به خدمت آنها چه تاریخی باشد طول مدت سربازی آنها 21 ماه محاسبه خواهد شد.

کمالی خاطرنشان کرد: به این ترتیب دیگر جای نگرانی برای خانواده‌ها و فرزندان آنها باقی نمی‌ماند و محاسبه میزان خدمت سربازان، زمان ارائه مدارک آنها به سازمان وظیفه عمومی لحاظ خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ابراز کرد: برای مثال اگر فردی بهمن‌ماه مدارک اعزام به خدمت خود را ارائه کند، اما زمان اعزام وی خرداد سال آینده تعیین شود، این فرد نباید نگران باشد و طول خدمت او به جای 24 ماه همان 21 ماه اعمال خواهد شد و تنها چیزی که در تعیین مدت خدمت نقش خواهد داشت، زمان ارائه مدارک به سازمان وظیفه عمومی خواهد بود.

به گفته وی، براساس قوانین جدید مربوط به خدمت وظیفه عمومی مقرر شد تا کسانی که سال 94 به خدمت سربازی اعزام می‌شوند، معادل 24 ماه خدمت کنند.

وی اظهار کرد: همین امر باعث شد تا عده کثیری از فرزندان انقلاب اسلامی در ماه‌های آخر سال 93 به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کنند و تقاضای اعزام به خدمت مقدس سربازی داشته باشند.

کمالی ادامه داد: این در حالی است که ظرفیت پذیرش در پادگان‌ها و همچنین نیاز نیروهای مسلح، مشخص است و نمی‌توان بیش از آن تعداد پذیرش سرباز داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها