متهمان با ارسال پیام‌های تهدید‌آمیز به ایمیل شاکی ‌از او پول طلب می‌کردند

رابطه غیراخلاقی وایبری 600 میلیون تومان آب خورد

دختر جوان که با همدستی برادرش نقشه اخاذی 600 میلیون تومانی از مدیر یک شرکت بازرگانی را اجرا کرده بود، با ردیابی کارشناسان پلیس فتا دستگیر شد.
کد خبر: ۷۵۰۵۸۰
رابطه غیراخلاقی وایبری 600 میلیون تومان آب خورد

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته مردی با حضور درپلیس فتای استان خراسان رضوی از دختر جوانی به اتهام اخاذی شکایت کرد و گفت: مدیر یک شرکت بازرگانی هستم. چندی پیش به عضویت یک گروه وایبری در آمدم و از این طریق با یکی از اعضای گروه که زن جوانی بود، آشنا شدم. او عنوان کرد نامزدش در تصادف کشته شده و حال و روز خوبی ندارد و تصمیم به خودکشی گرفته است. با اطلاع از ماجرای زندگی‌اش، دلم به حالش سوخت و تصمیم گرفتم او را از این کار منصرف کنم.

وی افزود: یک روز با او در یکی از کافی شاپ‌های شهر قرار گذاشتم تا حضوری درباره مشکلش صحبت کنیم. حتی تصمیم داشتم او را در شرکتم استخدام کنم تا شاید اوضاع روحی‌اش بهتر شود. اما او اصرار می‌کرد بزودی دست به خودکشی می‌زند. مرد جوان ادامه داد: چند هفته‌ای تلفنی با او حرف زدم تا از شرایطی که در آن گرفتار شده بود، خلاص شود و پس از آن تلفنش خاموش شد و دیگر خبری از او نداشتم. تا این‌که یک روز بسته‌ای از طریق پیک موتوری به دستم رسید که محتوی تصاویر من و آن زن جوان در کافی شاپ بود و خیلی حرفه‌ای بازسازی شده بود. در نامه‌ای کنار عکس‌ها نوشته شده بود، اگرمی خواهید این تصاویر در سطح شهر بخش نشود یا به دست همسرتان نرسد، باید مبلغی را که بزودی اعلام می‌شود، پرداخت کنید. اوایل این گفته‌ها را باور نمی‌کردم تا این که هر چند روز یک بار همان تصاویر برایم ارسال می‌شد.

وی یادآور شد: تصمیم گرفتم برای خلاصی از فرد مزاحم پول‌های درخواستی را به حسابش واریز کنم. اطمینان داشتم فرد اخاذ همان زن جوان است، خواستم از وی شکایت کنم که با ارسال پیام‌هایی تهدیدآمیز به پست الکترونیکی‌ام پول بیشتری می‌خواست و تهدید کرد اگر پول درخواستی را واریز نکنم جان خود و خانواده‌ام به خطر می‌افتد.

برای این که به خانواده ام آسیبی نرسد طی چند ماه پول کلانی به زن اخاذ پرداختم. او در ادامه تهدیدهایش از من خواست تا سند املاک و شرکتم را به نام وی به ثبت برسانم که پس از این درخواست تصمیم گرفتم از او شکایت کنم.

با تشکیل پرونده و با دستور قضایی، تحقیقات پلیس فتا برای دستگیری زن اخاذ آغاز شد تا این که دو روز پیش کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی شده و او را دستگیر کردند.

زن اخاذ به نام مینا، پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی‌ها اظهارات متناقضی را بیان کرد و مدعی شد شاکی را نمی‌شناسد و تاکنون از وی اخاذی نکرده و گفته‌های این مرد صحت ندارد. در ادامه تحقیقات، ماموران شاکی را به مرکز پلیس فراخواندند که او به محض مشاهده متهم عنوان کرد او همان زن اخاذ است که با ترفندهای مختلف از من 600 میلیون تومان پول گرفته است. متهم زمانی که راهی برای فرار پیدا نکرد، بناچار اعتراف کرد به اخاذی از شاکی دست زده و در این کار برادرش او را همراهی کرده است.

زن اخاذ در اظهاراتش گفت: زمانی که به بهانه یافتن کار به شرکت شاکی رفته بودم، متوجه شدم او وضع مالی خوبی دارد و همین موضوع وسوسه‌ام کرد تا نقشه اخاذی از او را طراحی کنم. بنابراین موضوع را با برادرم در میان گذاشتم که او پذیرفت در این کار به من کمک کند. بنابراین من با نصب نرم‌افزاری درگوشی‌ام متوجه شدم او در گروه‌های اینترنتی عضویت دارد. بنابراین از فرصت استفاده کردم و توانستم او را فریب بدهم و در یکی از گروه‌ها عضو شوم.

متهم ادامه داد: زمانی که اعتماد شاکی جلب شد، نقشه‌ام را به کمک برادرم عملی کردم. او در ملاقاتی که من و شاکی با هم داشتیم تصاویری تهیه کرد تا با ارسال همین تصاویر به وی و تهدیدهای بعدی از او اخاذی کنیم و تاکنون 600 میلیون تومان از وی اخاذی کردیم. بخشی از پول‌های به‌دست آمده را سرمایه‌گذاری و بخشی را صرف خوشگذرانی و سفر کردیم.

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این رابطه به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم، برادرش نیز شناسایی و دستگیر شد. او با انتقال به پلیس فتا به همدستی با خواهرش در رابطه با این اخاذی اعتراف کرد. این دو نفر روانه زندان شدند تا تحقیقات تکمیلی از آنها انجام شود.

زنگ خطری برای خانواده ها

سرهنگ سیدمحسن عرفانی با هشدار به مردم از آنها خواست در استفاده از نرم‌افزار‌های اینترنتی که روی گوشی‌های خود نصب می‌کنند و از طریق آن به عضویت گروه‌های مجازی درمی آیند مراقب باشند و براحتی فریب افراد شیاد و اخاذ را نخورند و اطلاعات شخصی و کاری خود را در اختیار آنها قرار ندهند.

همچنین در صورتی که به دام این مجرمان در فضای مجازی یا گروه‌های اینترنتی گرفتار شدند به جای این که پولی به آنها بپردازند، موضوع را به پلیس فتا اطلاع دهند تا پلیس در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد و مطمئن باشند که هویت آنها محرمانه خواهد ماند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها