روحانی در دیدار وائل الحلقی:

تروریست ها نمی ​توانند دولت سوریه را سرنگون کنند

رییس جمهوری در دیدار نخست وزیر سوریه تصریح کرد: ایستادگی و پایداری ارتش و ملت سوریه در برابر تروریست ها به همه مخالفان محور مقاومت در برابر صهیونیست ها و کسانی که مخالف استقلال و حاکمیت ملی این کشور هستند این درس را داد که نمی توان با کمک های مالی و نظامی، خط مقاومت را شکست و یا یک دولت مشروع را سرنگون کرد.
کد خبر: ۷۵۰۰۶۴
تروریست ها  نمی ​توانند دولت سوریه را  سرنگون کنند

به گزارش پایگاه اطلاع​رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه و در دیدار وائل الحلقی با بیان اینکه ملت و ارتش سوریه در طول چهارسال توانستند بخوبی در برابر توطئه ها و جنگی تمام عیار ایستادگی کنند، اظهار داشت: امروز افکار عمومی جهانیان متوجه این واقعیت شده است که ارتش و مردم سوریه در برابر گروه های تروریستی و توطئه‌های خارجی مبارزه می کنند.

روحانی افزود: جنایات و شرایطی که گروه های تروریستی در عراق بوجود آوردند باعث شد تا ماهیت آنها بیش از پیش آشکار شود و توطئه ای که توسط دشمنان علیه منطقه و اسلام طراحی شده بود، مشخص تر شود.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه مسایل سوریه تنها در چارچوب گفت و گو و مذاکرات سیاسی داخلی حل و فصل خواهد شد، ادامه داد: آرزوی دولت و ملت ایران بازگشت ثبات و امنیت به سرتاسر سوریه و بازگشت آوارگان سوری به خانه و زادگاهشان است.

وی همچنین با بیان اینکه این سفر گامی به جلو برای توسعه روابط دو کشور است، از گسترش مناسبات فیمابین بویژه در عرصه اقتصادی حمایت کرد و گفت: تهران و دمشق می توانند همکاریهای خود، در زمینه انرژی راه ، معادن و کشاورزی را بیش از پیش توسعه دهند.

نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم بشار اسد به رهبر معظم انقلاب ، رییس جمهوری و دولت و ملت ایران ، گفت : دولت و ملت سوریه قدردان دولت و ملت ایران هستند که طی چهار سال جنگ ظالمانه علیه سوریه ما را حمایت کرده اند.

وائل الحلقی با اشاره به موفقیت های ارتش و نیروهای مردمی در مقابله با گروه های ترویستی نظیر داعش و النصره، همکاری ایران و سوریه برای مقابله با توطئه هایی که قصد شکستن محور مقاومت را دارند ضروری خواند و گفت: خوشبختانه روند آشتی ملی در سوریه به منظور ایجاد الفت و صلح در سوریه بطور مستمر پیش می رود و دولت سوریه طرح‌ها و ابتکار عمل هایی که در این زمینه از سوی سازمان ملل متحد یا روسیه ارایه شده است را بررسی می‌کند.

وی با انتقاد از برخی کشورهای منطقه در حمایت از تروریست ها ، گفت : هر ابتکار عملی که حاکمیت ملی سوریه را خدشه دار نکند و به یکپارچگی کشور بینجامد در دولت سوریه مورد بررسی قرار می گیرد.

نخست وزیر سوریه همچنین همکاریهای گسترده تهران – دمشق بویژه در عرصه اقتصادی را خاطرنشان ساخت و گفت : کشورش از حضور و فعالیت شرکت های دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی سوریه استقبال می کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها