jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۹۸۱۵   ۲۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۵

دیروز زمانی به سرکار آمدیم تلفن‌های گروه اقتصاد مدام زنگ می‌خورد که بیشتر این زنگ‌ها واکنش مردم به گزارش دیروز جام‌جم درباره مشکلات امداد خودروها بود.درآن گزارش مسائلی که بیشتر شهروندان با آن مواجهند ـ از قیمت گرفته تا سرکارگذاشتن وخدمات ناقص ـ با ذکر مثال‌هایی درج شده بود.

دل پر مردم از امدادخودروها و نکته‌ای که جدی گرفته نمی‌شود

بیشتر تماس گیرندگان می‌گفتند فقط زنگ زدیم تا بگوییم گزارشتان درباره امداد خودروها حرف دل بسیاری از شهروندان است. لطفا از این دست مطالب بیشتر کار کنید.

یک چنین واکنش‌هایی نسبت به این دسته از گزارش‌ها حاوی یک نکته کوچک اما مهم است. این‌که نشان می‌دهد شاید جنس و دامنه مشکلات مردم چندان از جنسی نباشد که این روزها رسانه‌ها به آن می‌پردازند.

به عبارت بهتر شاید مردم می‌خواهند رسانه‌ها بیش از قبل به بطن زندگی آنان وارد شده و از مسائلی بگویند که به قول روزنامه‌نگاران شایسته تیتر یک برخی رسانه‌ها دانسته نشود؛ اما شاید مردم می‌خواهند بگویند تیتر یک مد نظرما با تیتر یک برخی از شما رسانه‌ای‌ها تفاوت دارد و بنابراین شاید لازم باشد برخی رسانه‌ها خط اصلی محتوای خود را نیازمند تغییر و چرخش به سوی مردم ببینند.

این موضوع از کلام تماس گیرندگان برای گزارش امداد خودروهای جام‌جم کاملا مشخص بود. چراکه ظاهرا صابون امداد خودروهای غیرمجاز و حتی مجاز به تن خیلی‌ها خورده و آنها رسیدگی و پیگیری چنین مشکلاتی را کمتر در رسانه‌ها دیده‌اند.

به عبارت دیگر مشکلات و مسائلی که این روزها مردم درزندگی روزمره با آن دست به گریبان هستند، آن قدر زیاد است که ورود دقیق‌تر رسانه‌ها به آن موضوعات را اجتناب‌ناپذیر می‌کند، لذا شاید لازم باشد رسانه‌ها بعضا از پیله‌های خودتنیده فانتزی خارج و به سوی واقعیات ملموسی بروند که درددل شمار زیادی از شهروندان است، شهروندانی بی‌تریبون که از تریبون‌های عمومی انتظار دارند جهت محتوای خود را به سوی خواست آنان تغییر دهند و کاری کنند که از دل یک گزارش یا یادداشت، حل یک مشکل یا دست‌کم طرح یک مشکل بیرون بیاید ویک سختی از شمار سختی‌های روزانه را به نحوی کم کند. شاید اگر در نگاهی متفاوت و از بیرون به این درخواست نگاه کنیم دریابیم. مگررسالت روزنامه نگاری همین نیست؟

محمدحسین علی‌اکبری ‌-‌ گروه اقتصاد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
كبیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
با عرض سلام متاسفانه در اتوبان كاشان به اصفهان در حال رانندگی بودم كه حوالی خروجی خزاق بنزین خودرو تمام شد و به طور اتفاقی یكی از این آقایان مثلاً امداد خودرو آمد و با دادن 4لیتر بنزین 35000تومان از ما گرفت و گفت 10000تومان تخفیف دادم خواهشا یك تیم بازرسی یگان تعزیرات حكومتی برای این بی انصاف ها در نظر بگیرند اینجانب آرمین كبیری هستم ...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر