هات‌ داگ یکی از غذاهای دلخواه مردم نیویورک است، اما تنها آنها نیستند که هات داگ دوست دارند. ارتشی از مورچه‌ها در این شهر، کار بسیار مهمی انجام داده و با جمع‌آوری ذرات هات داگ، کلوچه و چیپسی که روی زمین می‌افتد، شهر را پاکسازی می‌کنند.
کد خبر: ۷۴۹۵۱۱
مورچه‌ها، خیابان‌های نیویورک را تمیز می کنند + عکس

آمریکا سالانه حدود 11.5 میلیارد دلار به تمیز کردن زباله‌ها احتصاص می‌دهد. در شهرهای بزرگ هر نفر در هر سال چیزی در حدود 10 کیلوگرم زباله تولید می‌کند که این به آن معنا است که سهم مورچه‌ها در تمیز کردن خیابان‌ها پیش پا افتاده ولی بسیار قابل توجه است.

در حقیقت مقدار ذرات غذایی که مورچه‌ها و سایر بندپایان این شهر در هر سال جا به جا می‌کنند از نظر وزنی معادل 60 هزار هات‌داگ یا 600 هزار چیپس سیب زمینی است.

«السا یانگ»، استاد دانشگاه کارولینای شمالی و همکارانش، سه نمونه غذای معمولی شامل چیپس سیب‌زمینی، کلوچه و هات‌داگ را در چندین نقطه از پارک‌ها و چمن‌کاری‌های سطح شهر قرار دادند. آنها مشاهده کردند که بندپایان چیزی در حدود 59 درصد از این غذاها را در هر روز جا به جا می‌کنند.

با وجود این که تنوع گونه‌ای این جانوران در پارک‌های شهری بیشتر است، اما میزان غذای جابجا شده در چمنکاری های شهری به مراتب بیشتر از پارک‌ها بود.

این امر می‌تواند ناشی از این مسئله باشد که مورچه‌هایی که در کلونی‌های بزرگ و پر تعداد زندگی می‌کنند، سنگفرش‌ها را به عنوان محل زندگی ترجیح می‌دهند.

دانشمندان عقیده دارند این یافته‌ها می‌تواند در مدیریت و برنامه‌ریزی شهری مورد توجه قرار گیرد.

بازیافت یکی از اسرارآمیزترین خدماتی است که توسط بندپایان ارائه می‌شود و این بررسی می‌تواند نقش مهم و با ارزش این موجودات را پررنگ‌تر کند.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها