jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۹۲۵۸   ۲۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

با تشدید اختلافات میان فتح‌الله گولن، رهبر گروه مخالفان دولت ترکیه و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور این کشور، پلیس ترکیه به دفاتر روزنامه تودی‌زمان، روزنامه‌ای نزدیک به فتح‌الله گولن، حمله کرد؛ همچنین گولن که در آمریکا به سر می‌برد و اردوغان، یکدیگر را به دیکتاتوری و کودتاگری متهم کردند.

به گزارش تسنیم و به نقل از حریت، این اتفاقات دو روز پس از آن رخ داد که رئیس‌جمهور ترکیه، وعده مبارزه‌ای جدید علیه دولت موازی را داد.

اگرچه تا زمان تنظیم این گزارش، جزئیاتی درباره این حملات منتشر نشده بود اما شبکه تلویزیونی ان تی وی دیروز از عملیات گسترده پلیس ترکیه برای بازداشت هواداران جماعت فتح‌الله گولن و دست‌اندرکاران رسانه‌های این گروه در 13 استان ترکیه از صبح دیروز خبر داد.

به گزارش ایرنا، منازل مدیران عامل روزنامه زمان و شبکه تلویزیونی سامان یولو نیز بازرسی شد. همچنین خبرگزاری تسنیم گزارش داد هدایت کاراجا، رئیس گروه رسانه‌ای سامان‌یولو و یک تولیدکننده نیز پیشتر توسط پلیس ترکیه بازداشت شده‌اند.

بر اساس این گزارش در عملیات دیروز، توفان ارگودر، رئیس‌ پیشین بخش ضدتروریسم پلیس استانبول و رئیس پیشین اداره پلیس حکاری، نیز بازداشت شده‌اند. از چند روز پیش ادعاهایی در شبکه‌های مجازی در مورد احتمال دستگیری گسترده اعضای جماعت گولن مطرح می‌شد و بر همین اساس در روز شنبه، صدها نفر در مقابل ساختمان دادسرای استانبول تجمع کردند. به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری جمهوریت، اختلافات میان گولن و اردوغان که بیش از ده سال روابط نزدیکی با یکدیگر داشتند، سال گذشته در پی انتشار فایل‌های صوتی مربوط به فساد مالی دولت ترکیه آغاز شد و در حال شدت گرفتن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر