jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۴۸۱۹۰ ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۱

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران گفت: امروز ایران در عرصه دفاعی با تکیه بر توانمندی‌های درون‌زا موشک‌هایی ساخته‌ که رعشه بر تن صهیونیست‌ها می‌اندازد.

موشک‌هایی داریم که رعشه بر تن صهیونیست‌ها می‌اندازد

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران عصر امروز در نخستین کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه امام(ره) ملت ایران را از بردگی مستکبران نجات داد و حریت و آزادی و عظمت به ایران هدیه کرد، اظهار داشت: شهدا تندیس زنده فضیلت در متن جامعه هستند.

وی پایه‌ریزی تمدن بزرگ اسلامی را از نتایج و برکات خون شهدا برشمرد و افزود: آنان عظمت عاشورا را برای ما باورپذیر کردند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: دانشجویان همواره نمادهای الهام بخشی در جامعه بوده اند و در نهضت های ضداستکباری نقش داشته‌اند. امروز ایران در حال صعود به ترازهای اقتدار جهانی است و این حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران خود تعیین کننده موقعیت و نقش آفرینی خود در جهان بوده اند.دشمن با تحریم، محاصره علنی و عملیات روانی می‌خواهد مانع توسعه انقلاب اسلامی در خارج از مرزها بشود.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران، نبرد جمهوری اسلامی با آمریکا را راهبردی با مقیاس جهانی عنوان کرد و شکسته شدن انحصار علمی دشمن در سال‌های بعد از جنگ تحمیلی را نتیجه هدف قرار گرفتن اراده قدرت‌های بزرگ توسط جوانان ایران اسلامی دانست.

وی گفت: در عرصه دفاعی با تکیه بر توانمندی‌های درون‌زا موشک‌هایی ساخته‌ایم که رعشه بر تن صهیونیست‌ها می‌اندازد.

سردار سلامی با اشاره به موشک‌های بالستیک ساخته شده با همت شهید تهرانی مقدم و همرزمانش، گفت: اکنون دیگر انهدام ناوهای دریایی دشمن برای ما افسانه نیست. دشمن قدرت ما را فهمیده و در پی تغییر در استراتژی دریایی خود است.

وی با تاکیدبر اینکه "همه پیشرفت‌های نظامی، هسته‌ای و ماهواره‌ای در زمانی که تحریم‌های صددرصدی شده‌ایم، حاصل شده و دشمن حتی دانشمندان ایرانی را مورد هدف قرار می‌داد اما با اراده خدا ایران رشد کرده است" اظهار داشت: دیگر حتی دست دشمن هم در پیشرفت‌های صنعتی و دفاعی به ما نمی‌رسد. باید توجه داشت که تفکر بسیجی به ما اجازه داد تا اراده الهی بر تحریم‌‌ها غلبه کند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران در ادامه سخنانش آمریکا را نماد تناقض عنوان کرد و گفت: دم‌زدن از حقوق بشر و تولیدکردن ابزارهای شکنجه، نمونه‌ای از این تناقض‌ها است.

وی با بیان اینکه "امروز فتح المبین‌های ما در عراق و سوریه و فلسطین است و جمهوری اسلامی ایران تحولات میدانی و سیاسی عراق را تعیین می‌کند" گفت: کشور ما به پیشرفت رسیده و اراده آمریکا دیگر در هیچ کجای منطقه جاری نیست. از سوئی آمریکا نتوانست رژیم صهیونیستی را از معمای امنیت خارج کند. این رژیم هم‌اکنون در تقاطع ارتش حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی قرار دارد و امنیت آن تبدیل به کابوس شده است.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر