jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۴۷۹۹۱   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۷

نمایندگان به دولت اجازه دادند تا اعتبارات امدادرسانی بازسازی حوادث غیر مترقبه را افزایش دهد.

اعتبارات امدادرسانی و بازسازی حوادث غیرمترقبه افزایش یافت

نمایندگان در ادامه بررسی تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ماده ۳۷ این طرح را پس از بررسی به تصویب رساندند.

براساس بند ع ماده 37 به دولت اجازه داده می‌شود به ‌منظور پیش‌آگاهی، پیشگیری، امدادرسانی، بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، زلزله، سرمازدگی، تگرگ، طوفان، آتش‌سوزی، گرد وغبار، پیشروی آب دریا، آفتهای فراگیر محصولات کشاورزی و بیماری‏های همه‌گیر انسانی و دامی و حیات وحش و مدیریت خشکسالی، تنخواه‌گردان موضوع ماده(10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 را به سه درصد (3%) و اعتبارات موضوع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب 1387 را به دو درصد (2%) افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (ظرف ده روز) و تصویب هیأت‌‌‌‌ وزیران قابل هزینه است.

از ابتدای سال 1395 بخشی از اعتبارات مذکور به ‌ترتیب و میزانی که در قوانین بودجه سنواتی تعیین می‌شود به ‌صورت هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص می‌یابد تا در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح هزینه گردد.

نمایندگان با ۱۳۸ رای موافق، ۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر با این ماده واحده موافقت کردند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر