jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۴۷۹۹۱   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۷

نمایندگان به دولت اجازه دادند تا اعتبارات امدادرسانی بازسازی حوادث غیر مترقبه را افزایش دهد.

اعتبارات امدادرسانی و بازسازی حوادث غیرمترقبه افزایش یافت

نمایندگان در ادامه بررسی تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ماده ۳۷ این طرح را پس از بررسی به تصویب رساندند.

براساس بند ع ماده 37 به دولت اجازه داده می‌شود به ‌منظور پیش‌آگاهی، پیشگیری، امدادرسانی، بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، زلزله، سرمازدگی، تگرگ، طوفان، آتش‌سوزی، گرد وغبار، پیشروی آب دریا، آفتهای فراگیر محصولات کشاورزی و بیماری‏های همه‌گیر انسانی و دامی و حیات وحش و مدیریت خشکسالی، تنخواه‌گردان موضوع ماده(10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 را به سه درصد (3%) و اعتبارات موضوع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب 1387 را به دو درصد (2%) افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (ظرف ده روز) و تصویب هیأت‌‌‌‌ وزیران قابل هزینه است.

از ابتدای سال 1395 بخشی از اعتبارات مذکور به ‌ترتیب و میزانی که در قوانین بودجه سنواتی تعیین می‌شود به ‌صورت هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص می‌یابد تا در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح هزینه گردد.

نمایندگان با ۱۳۸ رای موافق، ۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر با این ماده واحده موافقت کردند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تقویت نظارت برای کمک به دولت

تقویت نظارت برای کمک به دولت

در ایام انتخابات تعداد زیادی از نمایندگان از آقای رئیسی حمایت کردند اما این حمایت‌ها به معنای آن نیست که در زمان روی‌کارآمدن دولت سیزدهم، مجلس از وظایف نظارتی خود مبنی بر ارزیابی دقیق وزیران پیشنهادی عقب‌نشینی کند. هدف نمایندگان این است که وزیران قوی و افرادی برای کابینه انتخاب شوند که در پی حل مشکلات مردم باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر