jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۴۷۹۹۱   ۱۹ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۷

نمایندگان به دولت اجازه دادند تا اعتبارات امدادرسانی بازسازی حوادث غیر مترقبه را افزایش دهد.

اعتبارات امدادرسانی و بازسازی حوادث غیرمترقبه افزایش یافت

نمایندگان در ادامه بررسی تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ماده ۳۷ این طرح را پس از بررسی به تصویب رساندند.

براساس بند ع ماده 37 به دولت اجازه داده می‌شود به ‌منظور پیش‌آگاهی، پیشگیری، امدادرسانی، بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، زلزله، سرمازدگی، تگرگ، طوفان، آتش‌سوزی، گرد وغبار، پیشروی آب دریا، آفتهای فراگیر محصولات کشاورزی و بیماری‏های همه‌گیر انسانی و دامی و حیات وحش و مدیریت خشکسالی، تنخواه‌گردان موضوع ماده(10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380 را به سه درصد (3%) و اعتبارات موضوع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب 1387 را به دو درصد (2%) افزایش دهد. اعتبارات مذکور با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (ظرف ده روز) و تصویب هیأت‌‌‌‌ وزیران قابل هزینه است.

از ابتدای سال 1395 بخشی از اعتبارات مذکور به ‌ترتیب و میزانی که در قوانین بودجه سنواتی تعیین می‌شود به ‌صورت هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص می‌یابد تا در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح هزینه گردد.

نمایندگان با ۱۳۸ رای موافق، ۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر با این ماده واحده موافقت کردند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر