jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۴۷۱۶۸   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۰

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از امسال طرح ترافیکی ویژه اربعین جزو طرح‌های سالانه تقویم راهور قرار می‌گیرد که اولین مصوبه آن نیز ایجاد قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران است.

طرح ترافیکی اربعین جزو طرح‌های سالانه راهور شد

سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهور ناجا در چهل و پنجمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با حضور مسئولین دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط پیرامون تمهیدات ترافیکی سفرهای عزاداران حسینی به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: تقریباً همه گزارشات حاکی از افزایش قابل توجه زائران عتبات عالیات است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: تا این لحظه حدود 900 هزار نفر با مجوز، ویزا و گذرنامه از مرز خارج شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران عتبات از مرز یک میلیون و 200 نفر نیز بگذرد و این آمار نسبت به یک دهه گذشته امسال در اوج خود قرار داد و بالاترین آمار را شاهد هستیم.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی ادامه داد: باید آمادگی و حساسیت دستگاه‌های مسئول در این زمینه بیشتر باشد و ما نیز مراقبت کنیم تا در ترددات جاده‌ای، ایمنی به مخاطره نیفتد و بتوانیم ایمنی و تسهیلات را در آمد و شد فراهم کنید.

وی با اشاره به سفر زائران از 20 روز قبل اظهار داشت: تا روز اربعین زائران کم کم می‌روند اما مسئله مهم این است که همه آنها می‌خواهند در یک روز برگردند و این حساسیت بیشتری را می‌طلبد.

سردار مؤمنی به طرح ترافیکی ویژه اربعین اشاره و تصریح کرد: از امسال طرح ترافیکی ویژه اربعین جزو طرح‌های سالانه تقویم راهور قرار می‌گیرد که اولین مصوبه آن نیز ایجاد قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران است.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به قرارگاه ترافیکی اربعین پرداخت و گفت: همه دستگاه‌ها یک نماینده برای این قرارگاه معرفی کنند تا بتوان از طریق همان قرارگاه برای ایمنی، تردد، سهولت و امدادرسانی برنامه‌ریزی کرد. ( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها