jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۴۷۱۶۸   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۰

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از امسال طرح ترافیکی ویژه اربعین جزو طرح‌های سالانه تقویم راهور قرار می‌گیرد که اولین مصوبه آن نیز ایجاد قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران است.

طرح ترافیکی اربعین جزو طرح‌های سالانه راهور شد

سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهور ناجا در چهل و پنجمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی با حضور مسئولین دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط پیرامون تمهیدات ترافیکی سفرهای عزاداران حسینی به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: تقریباً همه گزارشات حاکی از افزایش قابل توجه زائران عتبات عالیات است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: تا این لحظه حدود 900 هزار نفر با مجوز، ویزا و گذرنامه از مرز خارج شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران عتبات از مرز یک میلیون و 200 نفر نیز بگذرد و این آمار نسبت به یک دهه گذشته امسال در اوج خود قرار داد و بالاترین آمار را شاهد هستیم.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی ادامه داد: باید آمادگی و حساسیت دستگاه‌های مسئول در این زمینه بیشتر باشد و ما نیز مراقبت کنیم تا در ترددات جاده‌ای، ایمنی به مخاطره نیفتد و بتوانیم ایمنی و تسهیلات را در آمد و شد فراهم کنید.

وی با اشاره به سفر زائران از 20 روز قبل اظهار داشت: تا روز اربعین زائران کم کم می‌روند اما مسئله مهم این است که همه آنها می‌خواهند در یک روز برگردند و این حساسیت بیشتری را می‌طلبد.

سردار مؤمنی به طرح ترافیکی ویژه اربعین اشاره و تصریح کرد: از امسال طرح ترافیکی ویژه اربعین جزو طرح‌های سالانه تقویم راهور قرار می‌گیرد که اولین مصوبه آن نیز ایجاد قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران است.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به قرارگاه ترافیکی اربعین پرداخت و گفت: همه دستگاه‌ها یک نماینده برای این قرارگاه معرفی کنند تا بتوان از طریق همان قرارگاه برای ایمنی، تردد، سهولت و امدادرسانی برنامه‌ریزی کرد. ( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها