jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۴۳۵۹۷   ۰۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۹

جام جم ورزشی: پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران با بیان خاطره‌ای از دیدار مقابل استرالیا توصیه‌ای را نیز برای کنکوری‌ها داشت.

خاطره مهدوی‌کیا از بازی مقابل استرالیا و توصیه به کنکوری‌ها

مهدی مهدوی‌کیا که در دیدار یاران حجازی مقابل ستارگان سینما و موسیقی به میدان رفته بود، با اشاره به خاطره‌ای از بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل استرالیا در ملبورن گفت: شرایط بازی به گونه‌ای بود که همه فکر می‌کردند استرالیا برنده میدان است اما با وقفه‌ای که در بازی افتاد، توانستیم بازی را برگردانیم.

وی ادامه داد: بعد از ورود آن تماشاگر به زمین، بازی دچار وقفه شد و بازیکنان تیم ملی فوتبال توانستند از وقفه ایجاد شده حداکثر استفاده را برده و توانایی‌های خود را به معرض نمایش بگذارند تا بتوانیم دو گل خورده را جبران کنیم.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که آیا عابدزاده حین بازی با استرالیا جک می‌گفت که بچه‌ها می‌خندیدند، اظهار کرد: نه اما عابدزاده همیشه روحیه‌اش بالا بود.

پیشکسوت تیم ملی فوتبال ایران درباره حضور خود در تیم ملی و در بازی مقابل استرالیا گفت: من آن زمان یک جوان بودم که همه نگاه‌ها به من بود.

وی در ادامه با بیان این که در این دیدار استرالیا از تیم ملی ایران بهتر بود، بیان کرد: هیچگاه نباید امید را از دست داد و باید تا آخرین لحظه تلاش کرد و جنگید. ما هم با این تلاش و جنگیدن توانستیم بازی دو بر صفر باخته را دو بر دو کنیم.

مهدوی کیا همچنین با تشبیه این موضوع به کنکوری‌ها توصیه کرد، با توجه به این که هم اکنون به کنکور نزدیک هستیم، کنکوری‌ها باید همانند فوتبال تا دقیقه‌ آخر تلاش کنند تا بتوانند موفق شوند.

پیشکسوت تیم ملی ایران همچنین در مورد شرایط درسی خود در زمان تحصیلش گفت: من درسم خیلی خوب بود اما از زمانی که درگیر فوتبال شدم نتوانستم به خوبی درس بخوانم. من تا دوم دبیرستان جزو سه شاگرد اول مدرسه بودم ولی در سال چهارم تنها توانستم پانزده روز از سال تحصیلی را به مدرسه بروم.

(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها