jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۴۳۳۳۵   ۰۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۵

خطیب نماز جمعه تهران پشتوانه تیم مذاکره‌کننده را تفکر اسلامی، مقام معظم رهبری و مردم دانست و تأکید کرد:‌ گروه 1+5 مجبور هستند با ایران کنار بیایند و نمی‌توانند جمهوری اسلامی را به زانو در آورند.

غربیها مجبور هستند در مذاکرات هسته ای با ایران کنار بیایند


آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه تهران با اشاره به رفتارهای استکباری و خود برتربینی در این زمینه گفت: ژست گروه 1+5 در مذاکرات ژست استکباری بود اگر چه تیم مذاکره‌کننده ایرانی و وزیر خارجه از نظر متانت و قدرت بیان طوری حرکت کردند که برای دنیا یعنی میلیاردها در جهان نه صرفاً آمریکا و انگلیس مشخص شد که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

وی منطق جمهوری اسلامی را حرام بودن سلاح هسته‌ای دانست و افزود: کشورها باید حق خود را استیفا کنند و مبنای جمهوری اسلامی نیز قانون اساسی و ولایت فقیه است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه ریشه تفکر تکفیری به عصر امیرالمؤمنین(ع) و خوارج نهروان باز می‌گردد، اظهار داشت: تقویت این تعصب و جهل و انحراف از اسلام رشد کرد و وهابیت شکل گرفت.

وی ادامه داد: آنها در همان زمان با قدرتی که در عربستان سعودی بنیانگذار حکومت آل سعود است همراه شدند و این تفکر به عربستان و سپس به مصر رفت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به شرک دانستن زیارت اهل بیت(ع) از سوی تفکر وهابی یادآور شد: کسی که یک سنی واقعی باشد با حرم اهل بیت(ع) و زیارت قبور سلفا مخالف نیست اما امروز سعودی‌ها این را دنبال می‌کنند.

وی بر همین اساس به تشکیل همایش شناخت جریان تکفیری در قم با حضور مراجع معظم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری هم در این زمینه مطالب بسیار ارزنده‌ای مطرح کرده‌اند.

آیت‌الله امامی کاشانی با تأکید بر اینکه باید این تفکر تکفیری در کشورهای اسلامی تبیین شود و این وظیفه حوزه‌های علمی شیعه و سنی است، افزود: حرکت این تفکر منحرف از اسلام که توأم با استکبار شده است، را در فلسطین یا در حمله به بیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم می‌بینیم.

امام جمعه موقت تهران ضمن محکوم کردن این هجوم و حرکات زشت دشمنان اسلام این مسئله را ناشی از انحراف از اسلام و توأم شدن با استکبار دانست.

آیت‌الله امامی کاشانی به برخی رساله‌هایی که در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود اشاره کرد و گفت:‌ با این تفکر انحراف از اسلام، گاهی رساله‌ای با این عنوان که امام حسین(ع) بی‌جهت علیه یزید حاکم وقت قیام کرد، می‌نویسند و در دانشگاه هم نمره بالایی می‌گیرند. از این رو متأسفانه این جهل که بسیاری از جوانان بیچاره را فریب داده با پول‌های نفتی و در هماهنگی با استکبار جهانی است.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران با تفکر بسیجی حرکت می‌کند و در مقابل فتنه‌هایی مانند فتنه 88 با قوت قد علم می‌کند، تصریح کرد:‌ بنابراین جمهوری اسلامی تسلیم زیاده‌خواهی‌های دشمن نخواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها