jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۴۲۷۳۴   ۰۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۳:۱۶

دبیرکل شورای‌عالی آموزش و پرورش از برنامه این وزارتخانه برای کاهش تعداد مدارس استعدادهای درخشان در نقاطی که بی‌رویه رشد کرده‌اند، خبر داد.

برنامه آموزش و پرورش برای کاهش مدارس تیزهوشان

مهدی نویدادهم در گفت‌وگو با فارس با تاکید بر این‌که عده‌ای به جداسازی دانش‌آموزان تیزهوش و عده‌ای بر پرهیز از این جداسازی اعتقاد دارند، افزود: تفکر غالب این است که این جداسازی اثر منفی دارد و دانش‌آموزان باید در محیط طبیعی و مدارس عادی درس بخوانند. ما نیز معتقدیم تفکیک باید فقط برای تعدادی از دانش‌آموزان که از استعدادهای بسیار برتر برخوردارند، انجام شود که سند مربوط به این کار را هم تصویب کرده‌ایم تا از این پس جداسازی دانش‌آموزان با شیب بسیار ملایم و به‌صورت مدیریت شده انجام شود.

وی ادامه داد: برنامه ما این است تا خدماتی که به این دانش‌آموزان ارائه می‌دهیم، محدود و منحصر به خدمات آموزشی نباشد و تربیت در ساحت‌های مختلف وجودی انسان که در سند تحول تحت عنوان ساحت‌های ششگانه از آن یاد شده، ارائه شود.

نوید‌ادهم توضیح داد:‌ در برخورد با دانش‌آموزان با استعدادهای برتر نباید استعداد را فقط با بهره هوشی بسنجیم و هوش‌های چندگانه را نادیده بگیریم، بلکه باید افرادی که در رشته‌های مختلف بجز ریاضی یا علوم پایه دارای استعدادهای برتر هستند، شناسایی شوند و تحت حمایت قرار گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها