jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۴۲۲۴۹ ۰۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، توزیع داروهای درمان اعتیاد بویژه متادون را از طریق داروخانه‌ها و نیز ادغام مراکز درمان اعتیاد در شبکه درمانی کشور را رد کرد.

به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست با اشاره به انتشار اخبار غیررسمی در این حوزه افزود: آنچه وزارت بهداشت در دستور کار دارد، ساماندهی توزیع داروهای درمان اعتیاد بویژه متادون و جلوگیری از نشت غیرقانونی و خارج از شبکه آن در سطح کشور بوده که تاکنون آثار زیانبار جدی به همراه داشته است.

وی اظهار کرد: یکی از راهکارهایی که برای کاهش قاچاق این قبیل داروها می‌شود، موضوع توزیع آنها از طریق شبکه داروخانه‌هاست، ولی هرگونه اقدام در این زمینه مستلزم بررسی کارشناسی است؛ چون تجربه ثابت کرده توزیع غیرقانونی داروها از طریق شبکه‌های داروخانه‌ای نیز امکان‌پذیر است. دین‌پرست ادامه داد: ایده ادغام مراکز درمان اعتیاد در شبکه درمانی کشور نیز از مدت‌ها قبل با هدف تقویت برنامه‌های درمان و کاهش آسیب در برخی محافل مطرح شده، ولی تاکنون هیچ‌گونه تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر