jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۴۲۱۱۱   ۰۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۵

وزیر دفاع گفت: امروز آژانس بین المللی اتمی به این نقطه رسیده که تمامی اطلاعاتی که دشمنان ما و منافقین به آنها می‌دادند هیچ سندیتی ندارد و هر آنچه که بوده پرونده‌سازی است زیرا ما نیز اثبات کردیم که هر آنچه ارائه شده ساختگی است.

اعتراف آژانس به غیرمستند بودن اطلاعات منافقین

سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان در گردهمایی 5 هزارنفری بسیجیان این وزارتخانه، با اشاره به برگزاری مذاکرات ایران و 1+5، گفت: امروز ملت ما در یک جنگ تمام عیار دیپلماتیک با دنیای سلطه درگیر است. در گذشته سالیان دراز قطعنامه‌های ضدبشری را به ما تحمیل می‌کردند اما امروز ما در یک هماورد سیاسی و دیپلماتیک برای تضمین اهداف خود در حال مذاکره هستیم.

وزیر دفاع ادامه داد: دومین بحثی که ما در مذاکرات دنبال می‌کنیم این است که در هیچ شرایطی از حقوق خود عدول نمی‌کنیم. آمریکایی‌ها و غربی‌ها دنبال این بودند که اگر ایران اسلامی امروز از مذاکره اقبال می‌کند به دلیل این است که تحریم‌های اعمال شده آنها را به پای میز کشانده در حالیکه ما نشان دادیم که در سخت‌ترین تحریم‌ها شرایط خود را حفظ کرده و ملت تمام قد بر روی منافع خود ایستاده و همچنین شاهد رشد اقتصادی و مهار تورم نیز بوده‌ایم. لذا تحریم‌ها نبوده که ما را پای میز مذاکره کشانده بلکه ما می‌خواستیم ثابت کنیم جز حق نمی‌خواهیم و غربی‌ها زورگویی می‌کنند.

دهقان با بیان اینکه نظام ما به دنیا گفت که خطوط قرمزش به هیچ عنوان قابل تهدید نیست،‌اظهار داشت: مذاکره کنندگان ما به پشتوانه مردم با تمام توان با دنیا مذاکره می‌کنند و این مانند دوران دفاع مقدس است. زمانی که روسها نیز به عراقی‌ها کمک می‌کردند امروز هم روس‌ها خیلی با ما همکاری نمی‌کنند و ممکن است مقابل ما نایستند اما به دنبال منافع خود هستند لذا باز هم در مقابل تمام دنیای سلطه ایستاده‌ایم و از طرفی مذاکره‌کنندگان باید از پشتوانه اطلاعاتی، اسنادی و .... خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در برابر آنها بایستند.

دهقان تأکید کرد:در هیچ شرایطی نه ملت، نه دولت از خطوط قرمز و منافع ملی عدول نخواهند کرد و اگر مذاکره می‌کنیم به خاطر نظام است و اگر روی موضوعی پا‌فشاری می‌کنیم تصمیم نظام است.

وی در ادامه تأکید کرد:‌بسیج و انقلاب شجره طیبه‌ای است که همه جهانیان از منافع آن بهره‌مند می‌شوند. بسیجی انسانی مؤمن، مخلص و مجاهدی است که در مسیر اعتلای کلمه الهی و برای خدمت مردم و ارتقای نظام جمهوری اسلامی با نیت خالص و تمام ظرفیت گام به میدان خدمت می گذارد. بسیجیان مظهر و تجلی آرمان‌های ملت ما هستند که با رفتار، کردار و بیان خود همواره به دنبال تحقق آرمان‌های انقلاب و جامعه بوده‌اند.

وزیر دفاع گفت: بسیجیان با ایمان، آگاهی، دشمن‌شناسی، ولایت‌پذیری، ولایتمداری، پذیرش مطلق اطاعت از مقام معظم رهبری را سرلوحه رفتار خود در رفتارهای فردی و اجتماعی می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر جمهوری اسلامی در عرصه جهانی از عزت و اقتدار بهره‌مند است و دشمنان فارغ از اینکه از کدام نقطه جهان باشند نگرانی عمیق و تمام عیاری از مواجهه با ملت ما دارند به دلیل تجربه تاریخی است که دیدند در زمانی تمام قدرت‌های جهان در هشت سال نتوانست در یک جنگ تمام عیار علیه ما پیروز شود و ملت ما مقاومت کردند لذا می‌دانند امکان مقابله با این ملت و فرهنگ وجود ندارد. دشمن ما می‌داند که ملت ما هیچ گاه در مقابل هیچ زورگو و ظالمی سر تسلیم فرود نخواهد آورد.

دهقان در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: امروز در سایه بیداری اسلامی حضور بسیج‌گونه انقلابیون مسلمان را در جای جای دنیای اسلام شاهدیم و دیدیم که در سوریه، عراق، فلسطین و لبنان ملت‌ها قادر شدند در مقابل تهاجم همه‌جانبه دشمنان بایستند و پذیرفتند راهی جز پذیرش فرهنگ بسیجی برای پیروزی ندارند.

وی افزود: امروز بسیجیانی که فرهنگ بسیج ما را الگو قرار دادند در سوریه و عراق ایستاده‌اند و با دشمن مقابله کرده‌اند.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر