jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۹۰۸۰   ۲۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

پایگاه اینترنتی روزنامه «القدس‌العربی» چاپ لندن به نقل از یک مقام نزدیک به حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق نوشت: العبادی پیشنهاد آمریکا مبنی بر شرکت نیروهای این کشور در نبرد علیه عناصر گروهک تروریستی داعش در عراق را نپذیرفت.

به گزارش ایرنا، این مقام عراقی که نامش فاش نشده، افزود: مارتین دمپسی فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا روز شنبه در دیدار با نخست‌وزیر عراق پیشنهاد داد تا نیروهای رزمی آمریکا در نبردهایی که بزودی در استان نینوا و نوار مرزی این کشور با سوریه علیه عناصر داعش آغاز خواهد شد، مشارکت کنند.

مقام مزبور افزود: العبادی این پیشنهاد را رد کرده و به اطلاع دمپسی رسانده است که عراق با توجه به پیشروی نیروهای ارتش، عشایر و داوطلب خود نیازی به نیروهای زمینی بیگانه ندارد.

این مقام عراقی خاطرنشان کرد: العبادی به دمپسی گفته که عراق نیازمند تحقق یافتن قراردادهای نظامی امضا شده خود با آمریکاست و باید هواپیماهای جنگنده در اختیار بغداد قرار گیرد و نیروی هوایی غرب همراه با پیشروی نیروهای نظامی عراق به آنها پوشش دهد. ‌

در گذشته نیز بارها مقامات عراقی بصراحت اعلام کرده بودند که نیازی به دخالت نیروهای زمینی آمریکا در عراق برای مقابله با داعش ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر