jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۷۳۸۹۰۷   ۲۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۱

جام جم ورزشی: امیر ایلیاوی پیشکسوت بسکتبال با حضور در فدراسیون بسکتبال و پر کردن فرم های مخصوص انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال ، به طور رسمی وارد صحنه انتخابات بسکتبال شد.

امیر ایلیاوی رسما وارد صحنه انتخابات فدراسیون بسکتبال شد

به گزارش جام جم ورزشی ، بعد از اینکه روز گذشته ارسلان جمشیدی در انتخابات بسکتبال ثبت نام کرد ، امیر ایلیاوی دومین نفر از کاندیداهایی است که برای احراز پست ریاست فدراسیون بسکتبال وارد صحنه انتخابات شده است.

ایلیاوی از بسکتبالیست های مطرح تیم ملی در دهه 50 تا اواسط سال های 60 است.آوازه وی در بسکتبال به قهرمانی های او با تیم هما بازمی گردد همین طور درخشش در تیم ملی بسکتبال به عنوان کاپیتان و انجام دادن بازی های درخور توجه در بازی های آسیایی 1974 تهران.

وی تحصیلات عالی خود را در آمریکا به پایان رساند و همزمان در این کشور بسکتبال خود را دنبال کرد.

ایلیاوی پس از بازگشت به ایران فعالیت های بسکتبال خود را ادامه داد تا این که در سال های آغازین دهه هفتاد در پست های نایب رییس و سپس مدیر تیم های ملی بسکتبال فعالیت کرد.

امیر ایلیاوی به مدت 13 سال مجری و کارشناس بسکتبال رادیو ورزش بود که صدای وی برای اهالی بسکتبال خاطره انگیز شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر