jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۳۸۷۳۹   ۲۴ آبان ۱۳۹۳  |  ۲۳:۰۰

مدیر مرکز ثبت دامنه .IR از برگزاری نخستین نشست منطقه‌ای سازمان آدرس‌های اینترنتی «رایپ» آبان ماه به میزبانی پژوهشگاه دانش‌های بنیادین تهران خبر داد.

برگزاری نخستین نشست منطقه‌ای رایپ به میزبانی ایران

به گزارش جام جم کلیک به نقل از فارس: نخستین نشست منطقه ای سازمان هماهنگی شبکه اروپایی نشانه های اینترنتی "رایپ" 27 آبان ماه درتهران برگزار می شود.

نشست منطقه ای رایپ برای اولین بار در سطح منطقه به میزبانی پژوهشگاه دانش های بنیادین برگزار می شود.

علیرضا صالح دبیر نخستین نشست منطقه ای "رایپ" هدف از برگزاری این نشست را تشویق همکاری میان اپراتورهای کشورهای منطقه، توانمند ساختن آنان در تبادل اطلاعات و واکاوی موضوعاتی که این کشورها را بالقوه تحت تاثیر قرار می‌دهد، دانست و گفت: فراهم آوردن زمینه های لازم برای حمایت از مراجع ثبتی اینترنتی منطقه توسط سازمان رایپ، ارایه آخرین دستاوردهای موجود در صنعت اینترنت، شناسایی ، تبادل نظر و حل مسایل ویژه و تاثیر گذار بر اپراتورهای فعال در منطقه و چگونگی ایجاد مجال و فرصت همکاری بیشتر از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این نشست خواهد بود.

مدیر مرکز ثبت دامنه .IR در مورد سابقه فعالیت سامان هماهنگی شبکه اروپایی نشانه های اینترنتی "رایپ" گفت: این سازمان، سازمانی غیر انتفاعی و مستقل واقع در آمستردام هلند است که از سال 1992 میلادی تاسیس شده و وظیفه اصلی آن پشتیبانی زیرساخت اینترنت از طریق همکاری فنی در منطقه است.

صالح فعالیت اصلی این سازمان به عنوان یکی از پنج مرجع ثبتی منطقه ای اینترنت را فراهم آوردن و تخصیص منابع اینترنتی جهان و خدمات مرتبط با آن نظیر IPV4،IPV6 ، AS Number Resources برای اعضای این سازمان عنوان و اظهار داشت: اعضای اصلی این سازمان عمدتا شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی ( ISPs)، سازمان های ارتباطات راه دور و شرکت های عظیم شبکه های اینترنتی واقع در منطقه اروپا، خاورمیانه و بخش هایی از آسیای مرکزی است که در حال حاضر بیش از ده هزار عضو از 76 کشور در مناطق اعلام شده دارد و سهم ایران در این میان 161 عضو است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها