توصیه رئیس قوه قضاییه به مذاکره کنندگان هسته ای

طوری نشود امروز تحریم‌ را بردارند و فردا اعمال کنند

سرافراز در مراسم اختتامیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها:

ممکن است مذاکرات هسته ای به نتیجه نرسد

رئیس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد همه خوشحال می شوند؛ اما احتمال اینکه مذاکرات به نتیجه نرسد بیشتر است و این به دلیل زیاده خواهی آمریکا و بی اعتمادی ما به آنها است.
کد خبر: ۷۳۸۲۱۴
ممکن است مذاکرات هسته ای به نتیجه نرسد

محمدسرافراز رئیس رسانه ملی در مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها به مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 اشاره کرد و گفت: از نظر من مذاکرات بین ایران و 1+5 نیست؛بلکه مذاکره بین ایران و 1.5 (یک آمریکا+نیم اروپا)است.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: ایران در پروسه یک سال اخیر به تعهدات خودعمل کرده است حتی به تعهدات جدیدی که درمذاکرات ژنو بوده نیز عمل کرده است.

سرافراز تصریح کرد: دوربین‌های آژانس همواره روشن است و فیلمها را ضبط می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد دفعات بازرسی آژانس زیاد شده و خیلی از آنها رسانه‌ای نمی شود.

وی ادامه داد: به تعهداتی که در خلال مذاکرات برای اعتمادسازی بوده عمل شده و میزان و حجم غنی سازی کاهش یافته است.

وی در ادامه با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه باید برچیده شود، گفت: بانک مرکزی را تحریم می‌کنند و حتی داروها راتحریم می کنند و باید نگاه کنیم و ببینیم که آنها چگونه سیاستها را اعمال می کنند.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه طرف غربی به تعهداتشان عمل نکرد،گفت: بخشی از لبه تحریم‌ها و سیاستهایی که اعمال کردند به رسانه ملی هم برخورد.

وی افزود: در یک دوره ای به تمام ماهواره ها دستور دادند که شبکه‌های ما را پخش نکنند، نه فقط شبکه‌های سیاسی مثل پرس تی وی، العالم،الکوثر، جام جم و ... حتی شبکه‌ای مثل آی فیلم که فقط فیلم پخش می کند.

معاون سابق برون مرزی رسانه ملی تصریح کرد: رئیس غول رسانه‌ای اروپا به کسانی که ماهواره اجاره می دهد نامه نوشت و خواستار عدم پخش شبکه‌های ما شد.

وی تصریح کرد: تحریم رسانه ملی به بهانه مسائل هسته‌ای بود و اصلا ارتباط آنها قابل درک نیست.

سرافرازخاطر نشان کرد: طرف های غربی با تحریم نتوانستند صدا و پیام ما را کور کنند بلکه فقط چهره خودشان را کور کردند.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: اگر غرب در چند سال اخیر شعار آزادی بیان می دهد و حاضر شده همین شعار را در مقابله با ما مخدوش کند.

سرافراز در بخشی دیگری از این مراسم اولین حضور رسانه‌ای خود در جمع رسانه‌های مکتوب را به فال نیک گرفت و گفت: امیدوارم حضورم در چنین محفلی برای قدردانی از بزرگوارانی باشد که در بخشهای مختلف رسانه‌های مکتوب کار می‌کنند.

وی ادامه داد: هم رسانه ملی و هم رسانه‌های مکتوب باید جایگاه خودشان را بفهمند و درک کنند که در کجا قرار دارند و چه باید بکنند.

وی با بیان اینکه روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون اگر شرایط این زمان را درک نکنند، جا می‌مانند گفت: کارکرد روزنامه‌ها باید باز تعریف شود و رویکرد روزنامه‌ها با شرایط امروز تطبیق پیدا کند.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: رسانه‌ها باید بفهمند به چه ترتیب از فضای نوین استفاده کنند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها