jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۷۸۵۰   ۲۲ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: به طور متوسط هر هفته ۵۰ زلزله بالای سه ریشتر در کشور داریم که از این تعداد چهار زلزله بالای چهار ریشتر است.

به گزارش فارس، اسماعیل نجار درباره آمادگی مدیریت بحران در حوادث طبیعی، اظهار کرد: با توجه به پیشرفت روز افزون علم در پیش‌بینی حوادث همچنان به وضع مطلوب نرسیده‌ایم و باید از لحاظ تجهیزات و امکانات مجهزتر شویم.

وی درباره زلزله درشهر تهران، اظهار کرد: مدیریت بحران در شهر تهران براساس قانون با شهرداری تهران است و در این خصوص شهرداری نیز تمهیدات خوبی در نظر گرفته است، اما با توجه به بافت‌های فرسوده شهری هنوز به وضع مطلوبی نرسیده‌ایم.نجار به ساخت و سازها در کشور اشاره و تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی، شهرداری‌ها و مردم باید همت کنند و نسبت به ساخت و سازهای مقاوم و نوسازی ساختمان‌ها اقدام کنند. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: متاسفانه ساخت و سازهای غیراستاندارد در کشور زیاد است و این ساخت و سازهای نامطلوب مانند طناب‌داری است که به گردن کشور افتاده و زلزله چهارپایه آن را تکان می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مذاکرات پنهانی وجود ندارد

مهم‌ترین عاملی که موجب عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر