jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۳۷۵۷۷   ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۴

جام جم ورزشی: برای نخستین بار در کشور همزمان با روز جهانی دیابت و برپایی دهکده دیابت در پارک آب و آتش تهران، برای اطلاع رسانی، آموزش و ارایه خدمات مشاوره‌ای مورد نیاز شهروندان در این حوزه، جمعی از شهروندان تهرانی در دو مسابقه جداگانه دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در تهران شرکت می‌کنند.

برگزاری رقابت های دوچرخه‌سواری و پیادهروی در روز جهانی دیابت

به گزارش کمیته اطلاع رسانی مراسم هفته دیابت، مسابقه دوچرخه‌سواری با همکاری هیات دوچرخه‌سواری استان تهران و از ساعت 9 تا 11 روز جمعه 23 آبان‌ماه در مسیر خیابان میرداماد تا میان مادر برگزار می‌شود و حدود 300 دوچرخه‌سوار تهرانی در آن به رقابت خواهند پرداخت.

در دیگر مسابقه این روز که از ساعت 9 تا 12 در پارک ولایت تهران برگزار می‌شود، بیش از دو هزار شهروند تهرانی بایکدیگر رقابت خواهند کرد. همزمان با این مسابقه در ایل گلی پارک شهر تبریز و بلواز پارک آزادی شهر شیراز نیز مسابقه پیاده روی به ترتیب با حضور 700 و 500 شهروند این شهرها برگزار خواهد شد.

به اطلاع می‌رساند که هم‌اکنون در جهان حدود 400 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند، که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال 2035 به بیش از 600 میلیون نفر افزایش ‌‌یابد. در ایران نیز بیش از 10% جمعیت بالغ را دیابتی‌ها تشکیل می‌دهند که نیمی از آن‌ها از دیابت خود هنوز بی‌اطلاعند. حال آنکه دیابت هر سال سبب مرگ بیش از 5 میلیون نفر می‌شود و هزینه درمان دیابت و عوارض آن بیش از 550 میلیارد دلار در سال است. بیشترین هزینه‌های دیابت صرف درمان عوارض آن شامل مشکلات قلبی- عروقی، چشم، کلیه و پا می‌شود.

این عوارض با تشخیص به موقع و درمان مناسب دیابت قابل پیشگیری است. با "ترویج شیوه زندگی سالم" می‌توان بیش از 70 درصد موارد ابتلا به دیابت را پیشگیری کرد. این درصد،‌ برابر پیشگیری از 150 میلیون مورد ابتلای جدید به دیابت در سال 2035 خواهد بود. این مسابقات با همکاری انجمن دیابت ایران، شهرداری تهران، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، شرکت توسعه و نوسازی عباس آّباد، شرکت نو ونوردسک پارس و پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه تهران برگزار می‌شود و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها