jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۳۷۵۲۵ ۲۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۵

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به مردم هشدار داد که بحران بی آبی در شرق پایتخت هنوز حل نشده و از آنجا که بارندگی ها در منطقه لار در شرق تهران به شکل برف بوده، هنوز آب سد لار ناکافی است .

هشدار اداره آب به تهرانی ها: بحران کم آبی هنوز برطرف نشده است

حمیدرضا جانباز در بازدید از غرفه جام جم در بیستمین نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار جام جم آنلاین گفت: اگر وضعیت بی آبی در شرق تهران ادامه پیدا کند امکان دارد طرح تفکیک آب شرب از غیر شرب، در تهران نیز اجرایی شود.

به گفته وی، تهرانی ها سالانه بیش از یک میلیارد تن آب مصرف می کنند که بخش عمده آن را به هدر می دهند به طوری که هم اکنون برای هر تهرانی به طور متوسط 250 لیتر آب تصفیه می شود در حالی که متوسط مصرف آب شرب برای هر نفر 5 تا 10 لیتر است. بنابر این هزینه زیادی صرف تصفیه آبی می شود که در حقیقت، صرف آشامیدن نمی شود.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب توضیح داد که هم اکنون طرح تفکیک آب شرب از آب کشاورزی در شهرهای قم، ساوه و زاهدان به شکل آزمایشی اجرا می شود و شهرهای سمنان و مشهد نیز در دستور کار اجرای این طرح قرار دارند.

وی همچنین برخی اخبار درباره احتمال مرگ نوزادان به دلیل نوشیدن آب تهران به علت وجود نیترات بالا در آن را تکذیب کرد و گفت: « میزان نیترات در آب تهران بیشتر از حد مجاز نیست و سه حلقه چاهی که آب آلوده داشت نیز شناسایی و مسدود شده است . »

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر