jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۷۰۳۸   ۲۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: حجم مصرف گاز کشور در یکشنبه همین هفته با افزایشی صد میلیون متر مکعبی نسبت به مدت مشابه پارسال به ٥٢٠ میلیون متر مکعب در روز رسید.

مجید بوجارزاده در گفت‌وگو با شانا اظهار کرد: در تاریخ یادشده، ٣٦٢ میلیون متر مکعب گاز در بخش خانگی کشور مصرف شده است.وی افزود: در بازه زمانی یاد شده، بیش از ٨٦ میلیون متر مکعب گاز به صنایع عمده و بیش از ٧٠ میلیون متر مکعب نیز به نیروگاه‌های کشور تحویل شده است.

وی با بیان این که در مجموع، ٥٢٠ میلیون متر مکعب گاز در کشور مصرف شده است، تاکید کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال، صد میلیون متر مکعب افزایش داشته و یک رکورد به حساب می‌آید.

به گفته رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، دمای هوای آبان امسال مشابه دمای دی ماه پارسال بوده و بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی، دمای هوا تا چند روز آینده در استان‌های شمال، شمال غرب و غرب کشور به زیر صفر می‌رسد.

مردم صرفه‌جویی کنند

بوجارزاده با توجه به افزایش مصرف گاز در کشور تصریح کرد: مشترکان با صرفه‌جویی در مصرف گاز می‌توانند این شرکت را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند.

به گفته وی، پوشیدن لباس مناسب و گرم در منزل، استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند، اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها، استفاده از پرده‌های ضخیم و...، از جمله فعالیت‌هایی است که باعث کاهش مصرف گاز در منازل می‌شود.

وی اظهار کرد: بسته نگاه داشتن اتاق‌هایی که از آن استفاده نمی‌شود نیز از افزایش مصرف گاز در منازل جلوگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: مشترکان، بخاری‌های گاز سوز را در حجم و بر اساس فضای مورد نیاز تهیه و استفاده کنند تا امکان کنترل دمای محیط بر اساس حجم بخاری فراهم شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری نیز گفت: شرکت‌های دولتی بر اساس این بخشنامه مکلف شده‌اند تا دمای ادارات را در شرایط ١٨ تا ٢١ درجه (دمای رفاه) نگاه دارند.

وی ادامه داد: بر همین اساس، سیستم‌های گرمایشی ادارات یک ساعت پیش از آغاز کار روشن می‌شود و در روزهای تعطیل نیز به صورت کامل خاموش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر