jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۳۳۸۴۸   ۱۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۸

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره چرایی کاهش مبلغ تخصیص یافته و حذف برخی مشمولان به بسته امنیت غذایی توضیح داد.

چرا برخی از فهرست مشمولان سبد امنیت غذایی خط خوردند ؟

احمد میدری، در این باره اظهار کرد: اینگونه نیست که مبلغ تعیین شده برای ارتقای امنیت غذایی جمعیت تحت پوشش کاهش پیدا کرده باشد؛ ما تغییری در میزان این کمک به افراد کاملا تحت پوشش ایجاد نکرده‌ایم.

وی افزود: بلکه قبلا گروهی در فهرست‌ها قرار داشتند که کمک موردی دریافت می‌کردند و خانواده آنها نیز مشمول این کمکها می‌شدند، اما در دور پیشین توزیع بسته‌ها که 15 روز پیش انجام شد، این مبلغ تنها به خود فرد داده شد نه اعضای خانواده‌اش.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات این است که سازمان بهزیستی و کمیته امداد خمینی (ره) فهرست کلیه افراد تحت پوشش خود را به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ارائه کردند، در حالی که در این میان افرادی وجود دارند که مشکل سوء تعذیه‌ای ندارند گفت: به عنوان مثال ممکن است معلولی تحت پوشش بهزیستی باشد که به علت برخورداری از وضعیت مالی نسبتا مناسب نیازمند دریافت بسته امنیت غذایی نباشد که این افراد را نیز از فهرست مشمولان دریافت بسته امنیت غذایی حذف کردیم.

میدری با بیان اینکه زمان ارائه مرحله جدید بسته امنیت غذایی بستگی به زمان دریافت اعتبارات دارد، گفت: افزایش جمعیت تحت پوشش بسته امنیت غذایی از حدود هفت میلیون به 10 میلیون نفر هنوز محقق نشده است و بستگی به بودجه‌های تخصیصی دارد.

به گزارش ایسنا، توزیع بسته‌های حمایت غذایی به طور رسمی از اوایل تیرماه آغاز شد و در این مرحله قرار بود بیش از هفت میلیون نفر در قالب دو میلیون و 800 هزار خانوار بسته امنیت غذایی دریافت کنند. بر این اساس کارت اعتباری در اختیار افراد قرار می‌گیرد تا بتوانند به فروشگاه‌ها مراجعه و مواد غذایی ضروری خود را خریداری کنند. این مبلغ از 30 هزار تومان برای یک نفر آغاز و تا سقف 120 هزار تومان افزایش می‌یابد.

پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اواخر شهریورماه امسال از افزایش مشمولان سبد امنیت غذایی از 7.5 به 10 میلیون نفر خبر داده و گفته بود: روند شناسایی گروه‌های جدید مشمول دریافت بسته‌های امنیت غذایی طی دو ماه آینده کامل خواهد شد. ( ایسنا )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها