jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۳۳۸۴۴   ۱۰ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۲

اعلام رسمی برنامه مذاکرات هسته‌ای

نشست سه‌جانبه کری،ظریف و اشتون 18 و 19 آبان در عمان

اتحادیه اروپا جمعه شب رسماً برنامه مذاکرات هسته‌ای را اعلام کرد که بر اساس این برنامه قرار است وزیران خارجه ایران و آمریکا روزهای 18 و 19 آبان در عمان دیدار کنند و سپس دیدار جامع ایران و 1+5 روز 27 آبان در وین برگزار شود.

نشست سه‌جانبه کری،ظریف و اشتون 18 و 19 آبان در عمان

همچنین بنا بر اعلام اتحادیه اروپا، قرار است نمایندگان ایران و اعضای گروه موسوم به 1+5، روز 27 آبان (18 نوامبر) در شهر وین اتریش گردهم آیند. بر اساس توافق موقتی که سال گذشته میان طرفین به دست آمد، ایران و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل تا روز سوم آذر برای رسیدن به راهکار جامع زمان دارند.

قرار است روز 16 آبان هم، خانم اشتون با مدیران سیاسی گروه 1+5 در شهر وین دیدار کند. اتحادیه اروپا هدف از این نشست را آمادگی برای دیدارهای آتی با نمایندگان ایران اعلام کرده است.

سخنگوی اتحادیه اروپا همچنین عنوان کرده است که از حالا تا روز 27 آبان، دیدارهای چندجانبه دیگری نیز در چارچوب گروه 1+5، بین طرفین برنامه‌ریزی می‌شود.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر