jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۳۲۸۸۷   ۰۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۵

زوج هندی پس از قتل مهتاب جسد او را در رودخانه رها کردند

درخواست 30 سال زندان برای قاتلان دانشجوی ایرانی

۱

دادستان شهر میلان، برای زوج هندی که متهم به قتل دانشجوی ایرانی هستند، درخواست 30 سال زندان کرد.

درخواست 30 سال زندان برای قاتلان دانشجوی ایرانی

به گزارش جام‌جم، تحقیقات از آنجا شروع شد که اواسط بهمن سال گذشته یک زن پیشخدمــــت سی ساله و مرد بیست وهشت ساله دربان هتل به عنوان همخانه‌های مهتاب، ناپدید شدن وی را به پلیس گزارش دادند.

چند روز بعد جسد مهتاب در حالی پیدا شد که در یک چمدان نسبتا بزرگ قرار داشت و در کانال آبی در شهر ونیز رها شده بود. پیدا شدن جسد بیشتر به یک معجزه شباهت داشت، زیرا عاملان جنایت قصد داشتند با رها کردن چمدان در کانال آبی که به اقیانوس راه داشت، کاری کنند که هیچ ‌وقت جسد پیدا نشود، اما طبق بررسی‌های پلیس، زمانی که چمدان راه اقیانوس را در پیش گرفته بود، به پره‌های یک قایق تفریحی خورده و تغییر مسیر داده بود.

پلیس ایتالیا به خاطر وضع جسد هنگام پیدا شدن به ایرانی‌ها مظنون بود و این‌که شاید مهتاب در یک ماجرای عشقی کشته شده است.

اما با تحقیقات گسترده از خط موبایل مهتاب و با استفاده از فیلم‌های گرفته شده از سوی دوربین‌ های ایستگاه قطار مرکزی ونیز مشخص شد دو همخانه مهتاب، قاتلان دختر دانشجو هستند.

این دو پس از آن دستگیر شدند که اظهارات ضد‌ و نقیضی درباره مرگ مهتاب مطرح کردند و تصویر آنها در حال انتقال یک چمدان بزرگ در دوربین مداربسته یکی از ایستگاه‌های قطار به ‌دست آمد.

با این حال زن و مرد هندی مدعی شدند که مهتاب را نکشته‌اند؛ بلکه وقتی به خانه رفته بودند، با جسد بی‌جان او روبه‌رو شده و برای این‌که به آنها شک نکنند، تصمیم گرفته بودند جسد را در چمدان گذاشته و آن را به ونیز برده و در کانال آب رها کنند.

در ادامه تحقیقات پلیس ایتالیا سرانجام متهمان به ارتکاب جنایت اعتراف کرده و مدعی شدند دختر ایرانی را با زنجیر خفه کرده‌اند.

این اعترافات در حالی مطرح شد که متهمان در ادامه تحقیقات اعترافات متناقض دیگری را مطرح کرده و انگیزه‌شان از قتل مشخص نیست.

سرانجام نخستین جلسه محاکمه عامل قتل دختر ایرانی در دادگاه شهر میلان برگزار شد.

روزنامه کوریره دلاسرا در این‌باره نوشت: گراتسیا پردلا، دادستان شهر میلان در دادگاه محاکمه دو شهروند هندی به نام گاکاندیپ کائوریک، خدمتکار 30 ساله و راجشوار سینگ، سرایدار 28 ساله متهم به قتل مهتاب احدساوجی ، دانشجوی 29 ساله ایرانی، درخواست 30 سال حبس کرد.

زوج هندی که در زمینه دادخواست دادستانی میلان متهم به قتل و پنهان کردن جسد دانشجوی ایرانی شده‌اند، در نخستین دفاعیات ادعا کردند که ساوجی به دلایل طبیعی درگذشته است.

سیمونه لوئرتی، قاضی دادگاه جلسه بعدی دادگاه را برای روز یازدهم دسامبر (بیستم آذر ماه) اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۰
فكر كنید خواهر خودتو كشتن اونایی كه منفی دادن الان چه حالی داشتید خونتون
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر