مشاور سابق رییس سیاست خارجی اروپا:

ترکیه گروگان داعش خواهد شد

انتشار تصاویری از ماموران سرویس اطلاعاتی ترکیه در میان اعضای گروهک تکفیری داعش، نشان داد که چرا ترکیه در مبارزه با داعش دارای سیاستی مبهم است.
کد خبر: ۷۳۱۸۰۵
حضور مأموران اطلاعاتی ترکیه در داعش

تصاویری که از حضور مأموران سرویس اطلاعاتی ترکیه در میان گروهک داعش منتشر شده است، از پشت پرده حمایت آنکارا از این گروهک تروریستی پرده برداشت.

پایگاه« the muslim issue worldwide» تصاویری را از تروریست‌های داعش منتشر کرد که عضو سرویس اطلاعاتی ترکیه بودند و بدین ترتیب مشخص شد که چرا دولت ترکیه نمی‌خواهد با تروریست های داعش بجنگد و اجازه نمی‌دهد که پایگاه‌های نظامی خارجی در مرزهای این کشور ایجاد شود.

به گزارش این پایگاه، پیش از این نیز «علی ادیب اوغلو» نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه از استان مرزی «هاتای» تأکید کرده بود آنکارا باعث شده است که گروهک تروریستی داعش بتواند خود را از نظر مالی تأمین کند.

وی در این زمینه گفت: گروه [تروریستی] داعش در استان هاتای نفت سوریه را که به ترکیه قاچاق شده است، به قیمت 800 میلیون دلار می‌فروشد.

ادیب اوغلو تأکید کرد که پس از تحقیق درباره داعش، به این نتیجه رسیده است که داعش یک گروه تروریستی است و یک تهدید جهانی به شمار می‌رود؛ زیرا این گروهک بر این باور است که کشتن مردم، بلیط ورود به بهشت است.

وی با بیان اینکه همکاری ترکیه با هزاران نفر از عناصر تروریستی داعش مسئله‌ای بسیار خطرناک است، تصریح کرد، هیچ کس نمی‌‌تواند تضمین کند که این تروریست‌ها دیگر کشتارهای خود در عراق را تکرار نخواهند کرد و یا اینکه در آینده حملات مشابهی را به ترکیه صورت نخواهند داد.

این نماینده ترک درباره چگونگی انتقال نفت سوریه به ترکیه گفت: گروهک [تروریستی] داعش از روستاهای واقع در مرز ترکیه و شهر هاتای لوله‌کشی کرده است و لوله های مشابهی نیز در «کیلیس»، «اورفا» و «غازی عنتاب» دیده می‌شود.

ادیب اوغلو همچنین با اشاره به اینکه تروریست‌هایی از اروپا، روسیه، چچن و برخی کشورهای آسیاسی از طریق مرز ترکیه وارد سوریه و عراق می‌شوند، گفت: برخی از اطلاعات از این مسئله حکایت دارد که دستکم 1000 غیر نظامی ترکیه‌ای به این تروریست‌ها کمک می‌کنند که وارد سوریه و عراق شوند و به داعش بپیوندند و سرویس اطلاعات ترکیه نیز در این مسئله دخالت دارد.

در گزارش دیگری نیز آمده است که مقدار مواد سوختی که روزانه از سوریه به ترکیه قاچاق می‌شود به 1500 تن می‌رسد که این مقدار برابر است با 35% از مصرف سوخت در ترکیه. (فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها