jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۱۱۳۸   ۰۲ آبان ۱۳۹۳  |  ۲۳:۳۹

بر اثر وقوع دو انفجار در یک مرکز ایست و بازرسی در شمال سینای مصر، ۲۶ نفرکشته و ۲۸ نفر دیگر زخمی شدند.

26 کشته در  انفجار تروریستی در صحرای سینای مصر

به گزارش اسکای نیوز، بر اثر وقوع انفجاری که یک مرکز ایست و بازرسی نظامی در جنوب شیخ زوئد واقع در شمال صحرای سینای مصر را هدف قرار داده بود، 26 نفر کشته و 28 نفر دیگر زخمی شدند.

سرتیپ محمد سمیر سخنگوی ارتش مصر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آناتولی ترکیه، اعلام کرد یک انفجار عصر امروز یک مرکز ایست و بازرسی ارتش مصر را در استان سیناء واقع در شمال شرق مصر هدف قرار داد.

در همین رابطه در حمله دیگری به عناصر امنیتی مصر در سینا 3 تن از نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند.

ایران انفجار تروریستی در سینای مصر را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی امروز (جمعه) در شمال سینا در مصر، با خانواده‌های جان باختگان و مجروحین این حادثه اعلام همدردی کرد.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی امروز در شمال سینا در مصر ، با خانواده‌های جان باختگان و مجروحین این حادثه اعلام همدردی کرد.

مرضیه افخم افزود: بی تردید رژیم صهیونیستی از تضعیف و ناامن سازی جامعه مصر نفع می‌برد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است ملت مبارز مصر و رهبران این کشور ضمن حفظ وحدت ملی و انقلابی خود، مانع اقدامات رژیم صهیونیستی در فتنه‌انگیزی میان آحاد مردم مصر شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر