جام جم ورزشی: یک مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز دیگر به مجموع مدال‌های کاروان ورزشی ایران در دومین روز از بازی‌های پاراآسیایی اینچئون اضافه شد.
کد خبر: ۷۲۹۴۳۱
10 مدال دیگر ایران در پاراآسیایی/ جوانمردی دوباره طلایی شد

ورزشکاران ایران در دومین روز از بازی‌های پاراآسیایی اینچئون با کسب یک مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز توانستند جمع مدال‌های ایران را به 29 مدال افزایش دهند.

در رشته تپانچه بادی 10 متر زنان، ساره جوانمردی توانست به مدال طلای این ماده دست پیدا کند. این دومین طلای جوانمردی در پاراآسیایی است.

ساره جوانمردی در تپانچه بادی 10 متر کلاس P2 با کسب امتیاز 380 در دور مقدماتی و 200.4 امتیاز در فینال این رشته به مدال طلا دست پیدا کند.

همچنین جوانمردی توانست رکورد مسابقات جهانی را نیز جابجا کند. رکورد پیشین این ماده نیز در اختیار ساره جوانمردی بود.

عالیه محمودی دیگر نماینده ایران با 164.9 به مدال برنز این ماده دست پیدا کرد.

مهدی زمانی در تپانچه بادی 10 متر مردان در کلاس SH1 صاحب مدال نقره شد.

اما تیم شنای 4 در 50 متر هم در کلاس P 20 صاحب مدال نقره شد.

در دوومیدانی و در رشته پرتاب نیزه هاشمیه متقیان، در ماده پرتاب نیزه کلاس F55.56 با ثبت رکورد 14 متر و 22 سانتیمتر توانست به مدال نقره دست یابد و لیلا ملکی در همین ماده با 13 متر و 48 سانتیمتر سوم شد و برنز گرفت.

در دوی 200 متر نیز سید حبیب حسینی توانست مدال نقره این ماده را در کلاس T.12 با ثبت رکورد 23 ثانیه و 28 صدم ثانیه از آن خود نماید.

همچنین در پرتاب وزنه مسعود حیدری نیز توانست در کلاس F11.12 با ثبت رکورد 13 متر و 82 سانتیمتر به مدال نقره این ماده دست یابد.

عبدالرسول میرشکاری پرتابگر نیزه ایران در کلاس F 46 دیگر ورزشکار ایران بود که ایران را صاحب یک مدال برنز دیگر کرد.

اما در دوی 400 متر زهرا شیرمحمدی در کلاس T37.45.47، از کسب مدال باز ماند.

در جودو هم سعید رحمتی در وزن 66 کیلوگرم جودو مدال برنز گرفت.

** 29 مدال آور ایران به ترتیب زیر هستند:

* طلا:

- وحید کشتکار، 400 متر کرال سینه کلاس S13

- ساره جوانمردی، تپانچه 50 متر میکس SH1

- سید عرفان حسینی، دوومیدانی – پرتاب نیزه کلاس F12-13

علیرضا مختاری دوومیدانی‌ پرتاب دیسک

پیمان نصیری دوومیدانی 2500 متر

ساره جوانمردی، تپانچه بادی 10 متر زنان کلاس P2

* نقره:

- حمید اسلامی، دوومیدانی 5000 متر کلاس T11

- علی الهی ، دوومیدانی 5000 متر کلاس T12

- جاوید احسانی، دوومیدانی – پرتاب وزنه، کلاس F57

- سجاد نیک پرست، دوومیدانی – پرتاب نیزه، کلاس F12-13

- هاجر تکتاز، دوومیدانی – پرتاب دیسک زنان، کلاس F11-12

- محمد حسین کریمی جهان آبادی ، شنای 400 متر کرال سینه، کلاس S13

صادق بیت سیاح، دوومیدانی پرتاب وزنه

حسن دهقانی، دوومیدانی پرتاب وزنه، کلاس20 F

اعظم خدایاری ، دوومیدانی پرتاب دیسک زنان کلاس 57 F

شاهین ایزد یار، شنا- 50 متر کرال سینه، کلاس S10

محسن کائیدی، پرتاب نیزه، کلاس F33-34

سید حبیب حسینی دوومیدانی 200 متر مردان کلاس T12

هاشمیه متقیان دوومیدانی پرتاب وزنه زنان کلاس F55-56

مسعود حیدری دوومیدانی پرتاب وزنه مردان کلاس F11-12

مهدی زمانی تپانچه بادی 10 متر کلاس SH1

تیم 4 در 50 متر شنا کلاس P20

* برنز:

- یونس سیفی پور، دوومیدانی - پرتاب دیسک کلاس F32-33

فاطمه منتظری، دوومیدانی پرتاب دیسک زنان، کلاس F57

محمدحسین کریمی، شنا 50 متر کرال سینه، کلاس S13

عبدالرسول میرشکاری، دوومیدانی پرتاب نیزه کلاس F46

لیلا ملکی دوومیدانی پرتاب نیزه زنان کلاس F55-56

عالیه محمودی تپانچه بادی 10 متر زنان کلاس SH1

سعید رحمتی جودو وزن 66 کیلوگرم (ایسنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها