معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بازار مسکن با توجه به شرایط فعلی تاب تحمل اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی را نخواهد داشت.
کد خبر: ۷۲۹۳۱۷

محمد پژمان، در گفت‌وگو با ایسنا درباره طرح بستن مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: هر تصمیمی که در این زمینه گرفته می‌شود باید همه‌جانبه باشد، به‌گونه‌ای که اگر فقط بخواهیم از یک بخش مالیات بگیریم، کار درستی نیست.

وی با بیان این‌که مالیات خودش باید موجب رونق اقتصادی شود، تصریح کرد: قرار نیست که حوزه مسکن با گرفتن مالیات سرکوب شود.رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه گفت:‌ اگر بخش مسکن براساس ابعاد و اندازه میزان مالیاتی که در آن اخذ می‌شود خودش مولد باشد، خود می‌تواند آن حوزه را تقویت و تعدیل اقتصادی کند.

پژمان تاکید کرد: فقط در صورتی می‌توان گفت اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی طرح مثبتی است که موجب سرخوردگی فعالان این بخش نشود.وی با اشاره به این‌که در اجرای این طرح اختلاف‌نظراتی وجود دارد، ادامه داد: برخی معتقدند که این بخش تاب، توان و تحمل اخذ این مالیات را ندارد و گروهی هم معتقد هستند اضافه ارزش‌هایی که در این حوزه وجود دارد باید به نفع عموم به عنوان مالیات اخذ شود.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: مطرح شدن طرحی مانند مالیات بر خانه‌های خالی با توجه به شرایط موجود نشان می‌دهد حوزه مسکن تاب تحمل اجرای این طرح را نخواهد داشت.پژمان در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره زمان تکمیل طرح مسکن مهر اظهار کرد: پرونده‌ مسکن مهر باتوجه به روند فعلی تا اوایل سال 94 بسته نخواهد شد، اما تلاش می‌کنیم که طرح‌‌ها تا پایان سال 94 تکمیل و تحویل داده شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها