jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۹۳۱۲   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی در شرایط مالی و اعتباری سخت قرار دار د و دولت در انواع طرح‌ها به پیمانکاران بدهکار است و حجم بدهی دولت نیز رقم بالایی است.

به گزارش فارس، عباس آخوندی در همایش قدردانی از‌ شرکت‌های راه‌سازی ایران اظهار کرد: در پروژه خروج از رکود تلاش کرده‌ایم توان دفاتر مهندسی از دست نرود و ماندگار باشد و تلاش اصلی ما حفظ دفاتر مهندسی است.

وی افزود: در این شرایط سخت نیازمند اقدامات فرامهندسی هستیم؛ شرایط موجود سخت است و در بهترین شرایط، رسیدن به حالت عادی چند سال به طول می‌انجامد، بنابراین دولت و بخش خصوصی باید با هم تلاش کنند.

وی اظهارکرد: در مقایسه با کشورهای همسایه و همتراز ایران، ما در زمینه مهندسی بسیار خوب شروع کرده و عمل کرده‌ایم؛ دانشکده‌های مهندسی ایران در تربیت نیروهای متخصص سرافراز هستند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در شانزدهمین همایش بین‌المللی حمل و نقل ریلی گفت: هنوز حمل و نقل ریلی در بخش جابه‌جایی مسافر و بار در کشور نقش برجسته‌ای ندارد، لذا باید تلاش کنیم با توسعه بخش‌های حمل و نقل ریلی مسافرت با قطار اولین انتخاب مردم شود. وی تصریح کرد: با بازنگری در ساختارهای حمل و نقل ریلی می‌توان تمام شبکه حمل و نقل ریلی از جمله مترو، راه‌آهن، ایستگاه‌های شهری و حمل و نقل حومه‌ای را به یکدیگر مرتبط کرد تا مردم به سهولت بتوانند به شبکه راه‌آهن دسترسی پیدا کنند.

آخوندی یادآور شد: ارتباط ایستگاه‌های راه‌آهن با مترو برای دسترسی مردم اهمیت زیادی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر