وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبرداد:

تامین نیاز‌های ارتش لبنان، برای مقابله با تکفیری ها

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تشریح توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران که با اتکاء به توان داخلی بدست آمده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با هدف تحکیم اقتدار ملی و تقویت امنیت لبنان، آماده است ضمن تأمین نیازمندی‌های ارتش لبنان، تجارب خود را برای مقابله با گروههای تروریستی و تکفیری در اختیار ارتش این کشور قرار دهد.
کد خبر: ۷۲۸۷۹۶
تامین نیاز‌های ارتش لبنان، برای مقابله با تکفیری ها

به گزارش جام به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، پس از استقبال رسمی وزیر دفاع کشورمان از آقای سمیر مقبل معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان و ادای احترام وی به شهدای گمنام دفاع مقدس نخستین دوره مذاکرات وزرای دفاع دو کشور برگزار شد.

سردار حسین دهقان در این دوره از مذاکرات طی سخنانی با اشاره به پیوستگی‌ها و اشتراکات فراوان فرهنگی، اجتماعی و دینی میان دو ملت تصریح کرد، لبنان بعنوان یک کشور مستقل، با ثبات و برخوردار از موقعیت ژئوپلتیک همیشه از جایگاه مهمی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده است و جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع امنیت، استقلال و تمامیت ارضی این کشور بوده و خواهد بود.

وی، با تبیین شرایط حساس منطقه و اشاره به سیاست‌های برخی کشورهای فرامنطقه‌ای که با هدف تضمین امنیت رژیم صهیونیستی و تضعیف حلقه‌های محیطی اطراف این رژیم جنگ افروز صورت می‌گیرد گفت: از دل این سیاست غلط گروهک‌های تروریستی ریز و درشت با حمایت مالی – اطلاعاتی و نظامی غرب و برخی کشورهای منطقه متولد شد که داعش یکی از نمونه‌های آن است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد، دفاع جانانه مردم لبنان و فلسطین در جنگ‌های 33 روزه ، 22 روزه و 51 روزه نشان داد در سایه وحدت، همبستگی و مقاومت می‌توان ضمن دفع خطر استیلای متجاوزین و حفظ تمامیت ارضی، زمینه ثبات و امنیت پایدار را فراهم کرد.

سردار دهقان، با ضروری توصیف کردن تقویت ارتش لبنان بعنوان مظهر اقتدار لبنان و سدی بزرگ در برابر اقدامات گروهک‌های تروریستی و اختلالات امنیتی، از لبنان بعنوان کشور خط مقدم جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی یاد کرد و افزود: مقاومت لبنان متعلق به یک گروه و مذهب خاص نیست و همکاری ارتش لبنان و مقاومت با حمایت آحاد مردم این کشور موجب افزایش توان لبنان در مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی و تحرکات گروهک‌های تروریستی شده است.

وزیر دفاع گفت: تروریست‌های داعش و صهیونیست‌های کودک‌کش دو روی یک سکه‌اند و با قتل عام انسان‌های بیگناه، نابودی زیر ساخت‌های اقتصادی و تضعیف توان مقاومت در فلسطین، سوریه، لبنان و عراق امنیت و ثبات کشورهای اسلامی را هدف گرفته‌اند.

سمیر مقبل معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در این سفر قصد داریم موضوعات مورد علاقه و اهتمام دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

وی گفت: لبنان در حال حاضر در شرایط خاصی به سر می‌برد و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور دوست بسیار مهم تلقی می‌شود.

سمیر مقبل گفت: گسترش همکاری‌های ایران و لبنان در همه زمینه‌ها از جمله در حوزه دفاعی مورد تأکید است و امیدوارم این سفر سرآغاز همکاری‌های مشترک و مؤثری را فراهم کند.

وی از رژیم صهیونیستی و گروهک‌های تکفیری تروریستی بعنوان دشمنان لبنان یاد کرد و گفت: همه طوائف و گروه‌‌ها، همه سیاسیون و همه مردم لبنان پشت سر ارتش لبنان قرار دارند و ارتش با این پشتوانه از آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان لبنان برخوردار است و حافظ امنیت این کشور است.

وزیر دفاع لبنان تصریح کرد: تجهیز ارتش لبنان به سلاح‌های مورد نیاز و مدرن می‌تواند قدرت عملیاتی آن را در مقابله با گروه‌های تکفیری و تروریستی افزایش داده، اجازه ندهد ثبات و آرامش این کشور خدشه‌دار شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها